Sevgililer Gününde Gidebileceğiniz 10 Romantik Yer Sevgililer Gününde Gidebileceğiniz 10 Romantik Yer

Sevgililer Gününde Gidebileceğiniz 10 Romantik Yer

Sevgililer gününde unutulmaz romantik anlar yaşamanızı sağlayacak tatil merkezleri, yurt içi ve yurt dışı rotaları ile çiftlere seçenekler sunuyor.

1.İSPANYA / LA RİOJA

14 Şubat'ta tatil rotanız İspanya olacaksa gezilecek oldukça fazla yer olduğunu söyleyebiliriz. Romantik konseptli bir tatil için La Roija bir adım öne çıkmaktadır. Muazzam üzüm bağları ile İtalya'nın Toskana şehrini hatırlatan şehir, romantik bir tatil için biçilmiş kaftandır. Picasso'nun eserlerini de göreceğiniz şehir, sevgilinizin aklından çıkmayacak.

2.PORTEKİZ / ALGARVES

Sevgilinizin kalbini kazanmanızı sağlayacak romantik rotalardan biri olan Algarves, romantik bir tatil yapmanızı sağlıyor. Doğanın şekillendirdiği harika koyları olan şehir, 14 Şubat'ta sıcak günler yaşamanızı sağlayacak.

3.FRANSA / GRASSE

Sevgililer gününde çiftlerin gidebileceği en romantik yerlerin başında Grasse gelmektedir. Parfümleri ile ünlü olan Grasse, huzur bulabileceğiniz bir şehir. Parfümlü sieasta bahçeleri ve rengarenk evleri ile bir tepe üzerinde kurulu olan şehir, çiftlere masalsı anlar yaşatacak.

4.TANZANYA / ZANZİBAR

Soğuk kış günlerinde deniz, kum, güneş üçlemesinde 14 Şubat yaşamak isteyenlerin için özel bir seçenek olan Zanzibar, dünya genelinde de çiftlerin balayı merkezlerinden biridir. Rüya gibi sahillerde masalsı günler yaşayacağınız Zanzibar, okyanusun tüm güzelliklerini gözler önüne seriyor.

5.İRAN / ŞİRAZ

Tarihin izlerini yaşayacağınız Şiraz, şairlerin memleketi olarak biliniyor. Kültürel Şiraz anlamında çok zengin bir şehir olan Şiraz, edebiyattan zevk alan çiftlerin nokta atışı adresi olacaktır.

6.MACARİSTAN / BUDAPEŞTE

Avrupa'da aşk denince akla ilk gelen şehirlerden biri olan Budapeşte, Tuna nehrinin ikiye ayrı ayırdığı Buda ve Peşte'den oluşur. Her ne kadar ikiye ayrılsa da aşkın şehri ayrı kalamamış ve Budapeşte olarak anılmıştır. Gezilecek görülecek yerleri, tarihi mekanları, doğa manzaraları ve alışveriş seçenekleri ile Budapeşte dolu dolu bir 14 şubat yaşamanızı sağlayacak.

7.KAZ DAĞLARI

Pasaportu olmayan çiftleri üzülmesine gerek yok. Dünyanın ilgi odağı olan Kaz Dağları, eşsiz bir deneyim yaşama fırsatı sunuyor. Bol oksijenli temiz hava sunan Kaz dağları, Ege sahilleriyle bütünleşerek eşsiz bir doğal ortam oluşturuyor. Romantik çiftlerin doğa yürüyüşleri ve çeşitli gezilerle ile renklendireceği 14 Şubat, farklı bir seçenek olarak öne çıkıyor.

8.SAFRANBOLU

14 Şubat'ı yurt içinde geçirmek isteyenlerin sakin, huzurlu ve dingin bir 14 Şubat tercihi için Safranbolu, doğru adrestir. Doğal dokusu bozulmamış bir yer olan Safranbolu, baş başa romantik anlar yaşama fırsatı sunuyor.

9.SİNOP

Sevgililer gününde farklı bir alternatif arayan çiftler, Türkiye'nin en mutlu şehri apoletine sahip olan Sinop'u tercih edebilirler. Akliman, Hamilos Fiyordu ve kültürel gezi noktaları ile 14 Şubat'ta farklı bir organizasyon yapma imkanı sağlıyor.

10.MALTA

Avrupa'nın en küçük ülkelerinden biri olan Malta, harika doğa manzaraları ile romantizmi doyasıya yaşatıyor. Akdeniz'in ortasında tüm güzelliklerini sergileyen Malta, sıcak iklim koşulları ile 14 Şubat'ta sevgilileri ağırlıyor.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler