Sevgilinizle izleyebileceğiniz 5 romantik film

Sevgilinizle izleyebileceğiniz 5 romantik film

Sevgilinizle beraber zaman geçirmek için yapılabilecek en iyi aktivitelerden biri film izlemektir. Romantik filmler arasından doğru seçim yaparak sevgilinizle keyifli ve romantik anlar yaşayabilirsiniz.

Klasikleşmiş filmler olan özel yapımlar arsında seçeceğiniz romantik filmler, sevgilinizle beraber unutulmaz anlar yaşamanızı sağlıyor. Patlamış mısır ve içeceğiniz hazırsa hemen ekranın başına geçebilirsiniz.

1.ETERNAL SUNSHINE OF THE SPOTLESS MIND (SİL BAŞTAN)

Oscarlı bir yapım olan Sil Baştan, 2004 yapımıdır. Jim Carrey'in komedi dışında da başarılı performanslar ortaya koyabildiğini gösteren film, teknolojik bir deneyde ilişkisini unutan bir kadınına sevgilisinin ilişkilerini hatırlatma çabalarını anlatıyor.

2. REVOLUTIONARY ROAD (HAYALLERİN PEŞİNDE)

2018 yapımı filmde Kate Winslet ve Lenardo DiCaprio başrolleri paylaşıyor. Filmi izlediğinizde hayatta öncelik verdiğiniz şeyleri sorgulayacak, gündelik hayatta karşılaştığınız durumlara farklı bir gözle bakacaksınız.

Bu filmde, iki insanın ayrılmak zorunda kalmadan rutin bir hayat düzenini dışına çıkıp çıkmayacağının cevabını bulacaksınız.

3.NOT DEFTERİ (NOTEBOOK)

Duygu yüklü ve anlamlı bir yapım olan Not Defteri (Notebook) , romantik bir şaheserdir. Romantizmin dorukta olduğu filmde göz pınarlarınız dolacak, dolu dolu ağlayacaksınız.

Sararmış bir not defterinden anlatılan öyküde genç bir kızın değişen hayatı, sizi derinden etkileyecek.

4.THE WAY WE WERE (BULUNDUĞUMUZ YOL)

Eski bir film olan Bulunduğumuz Yol, 1973 yapımıdır. Uzun süre vizyonda kalan ve döneminde rekorları alt üst eden film iki farklı karakterin aşk yolcuğunu konu ediniyor.

Film, Amerikan Film Enstitüsünün oluşturduğu gelmiş geçmiş en iyi 100 aşk filmi içinde 6. Sırada yer alıyor.

5.AŞK (AMOUR)

Aşkı yeniden tarif eden filmin güçlü anlatımı sizi derinden etkilerken filmin depresif yönü ile gündelik hayatta yaşadığınız duyguları yaşayacaksınız. 2012 yapımı film, Cannes Film Festivalinde Altın palmiye ödülü ile ne kadar kaliteli bir yapım olduğunu ispatladı.

Usta yönetmen Michael Haneke'in imzasını taşıyan filmin başrollerinde Jean-Louis Trintignant ve Emmanuelle Riva var.

Önerilen Haberler