Sihirli Dokunuşlarla İdeal Boyut

Sihirli Dokunuşlarla İdeal Boyut

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Op. Dr. Zekeriya Kul, meme ameliyatları hakkında önemli bilgiler verdi.Yeni model silikon implantlar ile meme büyütme ameliyatlarında yeni bir dönem başladığına dikkat çeken Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Op. Dr. Zekeriya Kul, meme ameliyatları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

Türkiye'deki ilk kullanıcısı olan plastik cerrahi uzmanı operatör doktor Zekeriya Kul, Özden Cerrahoğlu gibi ünlü isimler tarafından da oldukça tercih ediliyor. 

Op. Dr. Zekeriya Kul, bu yeni model silikon implantların, hem yuvarlak hem de damla silikonların avantajlarını bir arada taşıdığını ve her iki silikona ait risklerin de bu sayede ortadan kalktığını belirtti. 

Uluslararası Estetik Plastik Derneği'nin verilerinde tüm dünyada en sık yapılan estetik operasyonun meme büyütme olduğunu söyleyen Op. Dr. Kul, bunun nedenini diğer estetik ameliyatlara göre daha kolay, kısa ameliyat süresine sahip ve hasta memnuniyetinin üst düzeyde olması olarak açıkladı. 

Daha İdeal, Daha Doğal 

Op. Dr. Zekeriya Kul, meme büyütme ameliyatı ile ilgili en çok konuşulan ve üzerinde durulan konunun ise ameliyat sırasında kullanılan implantın şekli, modeli ve büyüklüğü olduğunu, bunun yanı sıra tüm dünyada estetik bakış açısı ve moda akımlarına paralel olarak, çok büyük olmayan, daha doğal görünümlü meme anatomisinin tercih edildiğini belirtti. 

Doğallık konusunda ve hastanın estetik açıdan tatmin olması noktasında bu implantların büyük faydalar sunduğunu belirten Kul, "İdeal meme anatomisine baktığımızda; memenin üst kısmının daha düz, alt kısmının ise daha dolgun ve yuvarlak olduğunu görmekteyiz. Yeni model bu implantlar, yatar pozisyonda durulduğunda yuvarlak, ayakta ise damla şeklini alan ancak damla silikonlar da olduğu gibi yer değiştirme veya kayma riski olmayan implantlardır. Bu yüzden son yıllarda meme büyütme yaptırmak isteyen kadınlar tarafından daha fazla tercih ediliyor." dedi. 

Uygun Aday mısınız? 

Çoğu zaman hastaların tavsiyeleri üzerine birçok hastanın geldiğini belirten Kul, meme büyütme ameliyatı için ideal hasta tanımını şöyle yaptı:  

"Fiziksel ve ruhsal gelişimini tamamlamış, vücut imajı ile beraber, memedeki problemin ne olduğunu doğru bir şekilde değerlendirebilen ve beklentileri gerçekçi olan, 18 yaşından büyük olan kadınlar."

Önerilen Haberler