Sık yapılan 4 diyet hatası

Sık yapılan 4 diyet hatası

Diyet yapma hali, bazı durumlarda eğer hataları tekrarlıyorsak ve döngüye girdiysek işkenceye dönüşebiliyor. Diyet yapmakta zorlanmanın bazı temel sebepleri var. Bunlar çoğu zaman farkında olmadan yapılan ya da sonuca daha çabuk ulaşmak için yapılan yanlışlar zinciridir.

Diyet yapmak hayatımızın bazı dönemlerinde ihtiyaç duyduğumuz bir durum. Fazla kilolalar ödemler ve kendimizi daha fit hissetme isteği genelde diyet programlarımızda hatalar yapmaya sebep olur.

1. UZUN SÜRE AÇ KALMAK

Kilo verilecek diye uzun saatler aç kalmak hem diyet programınıza hem de bedeninize yapacağınız en büyük kötülüktür. Unutmayın ki en etkili ve sağlıklı kilo verme yöntemi az ve sık aralıklarla yemek yemektir.

2. PROTEİN DENGESİNİ AYARLAMAMAK

Protein vücudun en temel ihtiyacı. Bu doğrultuda besinden kısacağım derken asla proteininizi eksik almamalısınız. Bu durum halsizliğe, güçsüzlüğe günün sonunda da başarısız bir diyet programının uygulanmasına sebep olur.

3. TARTIYLA ARKADAŞ OLMAYIN

Diyet programı zamanı sık sık tartıya çıkmak yapılan en büyük hatadır. Psikolojik açıdan sizi oldukça zora sokabilecek bu alışkanlığınızdan derhal vazgeçmelisiniz. Bu durum size yardımcı olmadığı gibi sizi zihnen de yoracaktır.

4. BİTKİ ÇAYI İÇİLMESİ SINIRSIZ DEĞİL

Evet bitki çayı tüketimi vücut için oldukça yararlıdır ama her şey de olduğu gibi bunda da fazlanın zarar getireceğini unutmamak lazım. Fazla bitki çayının kemik erimesine ve bağırsak problemlerine sebep olacağı unutulmamalı

Önerilen Haberler