Sinirliyken Bunları Sakın Yapmayın!

Sinirliyken Bunları Sakın Yapmayın!

Sinirlendiğiniz zaman sakın bu hatalara düşmeyin.

Herkese Konudan Bahsetmek

İnsanlara yaşadıklarınızdan bahsetmeniz son derece doğal ama seçtiğiniz sözcüklere dikkat etmeniz gerektiğini aklınızdan çıkartmayın. Hakkınızdaki özel şeyleri bir sinirle herkese anlatmak sonradan pişman olmanıza neden olur ve kötü önerilerle karşılaşabilirsiniz.

Kendini Yemeğe Vermek!

Sinirli olduğunuzda yemeğe yada tatlıya yönelmek sağlığınız açısından da tehlikeli olabilir. Çareyi yemek yemek yerine kafanızı dağıtacak şeylerde arayın.

Kötü Alışkanlıklara Yönelmek

Sırf sinirli olduğunuz için kendinizi kötü alışkanlıklara yönlendirmeyin. Bu, sizin için hiç sağlıklı değildir ve bir yararı olmaz.

Şiddet Asla!

Sinirliyken en son yapmanız gereken şey şiddete başvurmak olur. Ne kendinize ne de başkalarına bu şekilde zarar vermemelisiniz.

Acısını Başkalarından Çıkartmak

Sırf sinirli olduğunuz için başkalarına kötü davranmak son derece yanlıştır. Başkalarıyla o anda iletişime geçmek yerine sakinleşmeyi deneyin.

Karar Vermek

Sinirliyken verilen kararlardan, siniriniz geçtikten sonra, pişmanlık duyabilirsiniz. Aklınız başınızdayken karar almak en iyisidir.

Sosyal Medyada Paylaşmak

Sinirliyken sosyal medyaya bunu yazmak hiç de akıllıca değildir ve kırıcı yorumlar almanıza neden olabilir.

Araba Kullanmak

Arabayı sinirliyken kullanmak hata hatta kaza yapmanıza neden olabilir. Sinirli olduğunuzda hız sınırını ayarlamanız zor olacaktır.

Sosyalleşmek

Siniriniz geçene kadar insanların arasına çıkmamak çok daha akıllıcadır. Aksi halde başkalarında kötü izlenim bırakabilirsiniz.

Sinirlendiğiniz zaman durun, gözlerinizi kapatın ve derin nefes alın. Güzel şeyler düşünün, bir süre sonra siniriniz yatışacaktır!

Kaynak:


Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.