Sivilcelerden Kurtaran 7 Doğal karışım Sivilcelerden Kurtaran 7 Doğal karışım

Sivilcelerden Kurtaran 7 Doğal karışım

Ergenlik, sinir ve stres, ilaçlar, sağlıksız beslenme ve kozmetik ürünler gibi nedenlerle ortaya çıkan sivilcelerle, bitkisel doğal yöntemlerle mücadele edilebilir.

LİMON VE SALATALIK

Salatalık özlü maskeler eski dönemlerden beri çok sık tercih edilen bir yöntemdir. Cildin nemlenmesini ve yenilenmesi sağlayan salatalık, limon ile birleşerek etkilibir çözüme dönüşüyor. Asidik yapısı sayesinde gözenekleri temizleyen karışım, sivilcenin kurumasını sağlıyor.

Hazırlanışı: 1 adet salatalık rendelenir.Rendelenen salatalık 1 adet limonun suyu ile karıştırılır. Elde edilen karışım sivilcelere sürülür. 15-20 dakika karışım sivilcelerin üzerinde bekletilir. Sivilce giderilmesi için uygulanan bu yöntem aynı zamanda cildin yenilenmesi ve canlanması için de uygulanabilir.

LİMON VE ZERDEÇAL

İyi bir iltihap giderici olan zerdeçal, limonla birleştiğinde iltihapları kurutmakla kalmaz, cildi de temizleyerek arındırır.

Hazırlanışı: 1 limonun suyu ile 1 çorba kaşığı zerdeçal karıştırılır. Karışım yüze maske olarak uygulanır. 15 dakika bekleyen maske bol suyla durulanır.Haftada 1 defa bu maske tekrarlanarak uygulanır.

LİMON VE YOĞURT

Limon ve yoğurt bir araya gelerek cilt için sağlıklı bir karışıma dönüşüyor. Cildi nemlendiren karışım, cildi sakinleştirerek onarır. Laktik asit oluşturan karışım cildi derinlemesine temizler.

Hazırlanışı: Kahve fincanı kadar yoğurt ve yarım limon suyu karıştırılır. Karışım hafifçe sivilceli cilde sürülür. 10-15 dk bekletilen maske, soğuk suyla yıkanır.Bu yöntem hafta 2-3 defa uygulanabilir.

LİMON VE KARBONAT

Sivilce ile mücadelede etkili bir yol olan limon ve karbonat karışımı, iddialı bir yol olarak öne çıkıyor. Karbonatın ve limonun asidik yapısı sivilce oluşmasını engelleyici ve geciktirici etkiye sahip. Ayrıca gözenekleri de temizliyor.

Hazırlanışı: 1 çorba kaşığı doğal limon suyu, 1 çorba kaşığı karbonat ile karıştırılır. Karışım sivilcelerin üzerine sürülür. 10-15 dk bekletilen maske soğuk suyla yıkanarak temizlenir. 3-4 hafta boyunca haftada 1-2 defa yapılarak tekrarlanır.

LİMON, BAL VE SÜT

Doğal antibakteriyeller olan limon, bal ve süt cildin temizlenmesi, dinlenmesi ve yağlanmasını engelleyici özelliklere sahiptir.

Hazırlanışı: Yarım çay fincanı süt, 1 çorba kaşığı limon suyu, 2 yemek kaşığı bal karıştırılır. Elde edilen karışım, pamuk vasıtası ile cilde sürülür. 15 dakika beklemeden sonra ılık su ile yüz yıkanır. Sivilce sorunu ilerleyen dönemlerde tekrar çıkarsa, aynı yöntem tekrar uygulanır.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler