Sizi Düşündüğünüzden Daha Çekici Kılan 7 Özellik

Sizi Düşündüğünüzden Daha Çekici Kılan 7 Özellik

Bazı kadınlar için çekici görünmek önemlidir. Bazıları ise doğuştan çekicidir. Peki, kadınları ne daha çekici kılar? İşte, sizi daha çekici yapan 7 hile...

Farkında olmadan çekici olabilir misiniz? Evet bu mümkün. Çünkü bazı özellikler çok bilinmese de kadınların daha çekici görünmelerini sağlar. Peki, nedir bunlar? Sizler için pek bilinmeyen çekicilik hilelerini derledik.

Kadınlarda Sarı Saç Daha Çekici

Yapılan araştırmalarda sarışın kadınların daha fazla dansa davet edildiği ve daha çok sohbet edilmek istendiği görülmüştür. Hatta doğal sarı saçlar daha fazla bonus kazanıyor. Ancak bu demek değildir ki sadece sarı saç bir çekicilik unsuru, önemli olan kendinize daha çok yakışan rengi bulmak.

Göğüslerin Şekli Bedeninden Daha Önemli

Daha büyük göğüslü kadınlar daha çekicidir sözü doğru değil. Araştırmalar göğüs şeklinin göğüs bedeninden daha önemli olduğunu, büyük göğüslü kadınların daha güzel olmadığını söylüyorlar.

Güzel Kokular Yüzünüzün Daha Çekici Görünmesini Sağlar

Parfüm sadece siz diğerlerinden ayırmaz ayrıca daha çekici de kılar. Monell Chemical Senses Center tarafından yapılan bir çalışmada erkeklere bazı kadın fotoğrafları gösterildi. Deney sırasında araştırmacılar bazı fotoğrafların üstüne balık yağı spreyi bazılarına da gül yağı spreyi sıktılar. Araştırmanın sonucunda gül kokusu olan fotoğraflarda erkekler kadınları daha çekici buldu.

Eğer Yüzünüz Gençse Vücudunuzun Şekli Daha Az Önemli Oluyor

Genellikle güzellik uzmanlarının da üstünde durduğu cilt bakımı burada da söz konusu oluyor. Araştırmalarda genç yüzün daha çekici bulunduğu görülmüş. Çünkü genç bir yüz karşı tarafa onun daha sağlıklı ve üreme sistemlerinin aktif olduğu mesajını veriyor.

Flörtöz İşaretler Kadınları Daha Çekici Kılıyor

İlla flörtöz olmak zorunda değil eğer daha hevesli olursanız insanlar sizi daha fazla sever. Bir seri bilimsel çalışma sonrası daha yardımsever ve ilgili kadınların karşı cinse daha fazla değer verdiğini ve bunun daha kadınsı ve çekici bulunduğu gözlemlenmiş.

Yüksek Perde Kadın Sesleri Daha Çekici

Eğer yüksek perdeden bir sese sahipseniz etrafınızdaki çoğu kadından daha çekicisiniz demektir. Çalışmalarda, alçak perdeye sahip bir kadının daha dominant ve daha az çekici olduğu algısının olduğu görülmüş.

Uzun Güzel Bacaklar Göğüsler ve Kalçalar Kadar Çekici

Göğüsler kadınların vücutlarındaki en çekici yerler değildir. Pek çok kadın vücutlarının en çekici yerinin bacakları olduğunu düşünür. Uzun bacakların çekiciliğini hafife almayın.

Önerilen Haberler