Soğuk Duş Almanın Yararları

Soğuk Duş Almanın Yararları

Soğuk suyla duş almak zor gelse de soğuk duşun vücudunuza olan faydalarını öğrenince kendinizi yavaş yavaş soğuk suya alıştırmanız gerektiğini düşüneceksiniz.

Sıcak duş, çok rahatlatıcı ve keyifli. Ama soğuk duşun faydalarını öğrendiğinizde duş suyu sıcaklık ayarınızı soğuğa çevireceksiniz.

DAHA HIZLI KİLO VERMEK İÇİN

Soğuk duş, vücudunuzda biriken toksinleri atmayı sağlar. Dolaşım sisteminden ve cildinizden toksinleri uzaklaştıran soğuk su, kilo vermenize yardım eder.

KONSANTRASYONU ARTIRIYOR

Soğuk suyla duş aldığınızda hücrelerinizi oksijenle doldurmuş olacaksınız. Bu da konsantrasyonunuzu artırmayı sağlayacak.

PSİKOLOJİNİZİ DÜZELTİYOR

Soğuk duş, kötü ruh halinden çıkarak sinir seviyenizi azaltıyor. Soğuk suyun, beynin depresyonla savaşmakla görevli mavi bölgesini etkilemesi, soğuk duşun psikolojinizi olumlu yönde etkilemesini sağlamaktadır.

GRİP VE SOĞUK ALGINLIĞINA KARŞI DİRENÇ SAĞLIYOR

Soğuk su ile alınan duş, vücut direncini kuvvetlendiriyor, bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor. Böylece vücudunuz enfeksiyonlara karşı daha kolay mücadele ediyor. Soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklar soğuk suyla duş alanlardan uzak oluyor.

CİLT VE SAÇ SAĞLIĞINA FAYDALI

Çok sıcak su, saçın pH dengesini bozmaktadır. Özellikle kuru ciltlerde pul pul görünüme yol açar. Bu durum saç derisi de geçerli olduğu için saç sağlığı ve cilt sağlığı etkilenmektedir.

VERİMİNİZİ ARTIRIYOR

Soğuk duş, kan dolaşımını ve hücrelerini harekete geçirerek, gün içinde daha verimli olmanızı sağlıyor.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler