Sonbaharı karşılayabileceğiniz özel 5 yer

Sonbaharı karşılayabileceğiniz özel 5 yer

Sonbaharın ılıman havasının ve kahverengi tonlarının en güzel örneklerini göreceğiniz özel rotalarla yeni mevsimi karşılayabilirsiniz.

Her mevsim ayrı güzelliklere sahip olan ülkemizde sonbahar mevsiminin en güzel manzaralarını görebileceğiniz rotalar, size keyifli anlar yaşatacak.

1.ABANT

Dört mevsim ayrı güzellikler sunan Abant, sonbaharda bambaşka bir görünüme kavuşuyor. Doğa severlerin ilgi odağı olan Abant gölü, göl ile bütünleşen doğa manzaraları ile muazzam görünümler sunuyor.

2.KAPADOKYA

Ünü sınırları aşan ve tüm dünyadan ziyaretçi çeken Kapadokya, kış, ilkbahar ve yaz olduğu gibi sonbaharda da kendine has tarzını yansıtıyor. Balonlarla doğanın buluştuğu adres olan Kapadokya, eşsiz doğası ve özel aktivite seçenekleri ile sonbaharda da bekliyor.

3.YEDİGÖLLER MİLLİ PARKI

500 hektarlık geniş bir alana yayılan Yedigöller Milli Parkı, büyük şehirlere yakın olması ile uğrak rotalardandır. Sonbahar rotası olarak eşsiz görünümler sunan Yedigöller, özellikle fotoğraf tutkunlarının tercihi oluyor.

4.KAZDAĞLARI

Yaz mevsiminde yeşil doğası ve Ege'nin maviliği ile bütünleşen Kaz Dağları, sonbaharda sararan yaprakları ile farklı bir manzara sunuyor. Temiz havası ile yerli, yabancı turistlerin uğrak noktalarından olan Kaz Dağları, sonbahar rotaları içinde plajlara yakınlığı ile öne çıkıyor.

5.ADALAR

Yoğun şehir hayatından uzaklaşmak isteyenler için özel bir rota olan Adalar, her mevsim olduğu gibi sonbaharda da ziyaretçilerini ağırlıyor. Büyükada, Heybeliada, Kınalıada ve Burgazada gibi farklı lokasyon seçenekleri sunan Adalar, yeme içme, yürüyüş ve özel aktivite seçenekleri ile sonbaharın tadını doyasıya çıkarmayı sağlıyor.

Önerilen Haberler