Sönük saçları hacimli yapmanın 7 yolu

Sönük saçları hacimli yapmanın 7 yolu

İnce telli saçlara sahipseniz ya da saç bakım uygulamalarınız nedeniyle saçlarınız sönük hale geldiyse ilave uygulamalar ve özel yöntemlere ihtiyacınız var.

Saçlarınız sönükse ve saçlarınızın biraz daha hacimli hale gelmesini istiyorsanız pratik yöntemler ve detaylara dikkat ederek ideal saç görünümüne kavuşabilirsiniz. Doğru ürün seçiminden özel bakım uygulamalarına kadar bir dizi uygulama ile saçlarınız gür ve dolgun hale gelecek.

BAŞINIZI ÖNE DOĞRU EĞİP SAÇINIZI KURUTUN

Saçınızı kuruturken başınızı öne doğru eğip kurutursanız saçınız hacim kazanır. Tersten kurutma ile saçlarınız havalanacak ve hacimli saçlara sahip olacaksınız.

KURU ŞAMPUAN UYGULAMASI YAPIN

Kuru şampuanın saçları hacimlendirici etkisinden faydalanabilirsiniz. Bunun için kuru şampuan uygulaması ev sonrasında saçlarınız havalandırarak diplere masaj yapmanız yeterlidir.

DOĞRU KESİM ÖNEMLİ

İnce telli saçların hacim kazanması için doğru şekilde eksilmesi gerekir. Katlı kesimlere uygulanacak hareketli fön ile hayal ettiğiniz hacimli saçlara sahip olabilirsiniz. Yüz tipinizi de dikkate alarak kuaförünüzden en uygun saç modeli konusunda tavsiye alabilirsiniz.

SAÇ KREMİ VE ŞAMPUAN SIRALAMASI

Saçınıza şampuan uygularken önce saç kremini daha sonra şampuanı uygulayın. Böylece kremin ağırlaştırıcı etkisini yumuşatmış olacaksınız.

ÖZEL SPREYLERİ TERCİH EDİN

Doku verici sprey tercih ederek saçlarınızı hacimli gösterebilirsiniz. Deniz tuzu spreyi bu uygulama için oldukça idealdir.

KREPE UYGULAMASI

Oldukça kolay bir uygulama olan krepe ile saçlarınızı kolayca hacimlendirebilirsiniz. Saçlarınızı taradıktan sonra altta kalan tutamlarının diplerine krepe uygulaması yaptığınızda saçlarınızdaki değişimi fark edeceksiniz.

YEŞİL ÇAYI UYGULAMASI

Kafein ve doğal antioksidanlar içeren yeşil çayı masaj yaprak ya da içerek masaj yaparak bu etkiden faydalanabilirsiniz. Yeşil çayda bulunan bileşenler foliküllerin uyarılmasında rol oynayarak saçlarınıza hacim kazandıracaktır.

Önerilen Haberler