Spor Ayakkabılar Nasıl Temiz Tutulur?

Spor Ayakkabılar Nasıl Temiz Tutulur?

Spor ayakkabıları temizlemenin en pratik ve işe yarayan yolları...

1. Özel bakım

Ayakkabılar için özel olarak geliştirilmiş bakım ve temizleme ürünleriyle spor ayakkabılarınızı koruma altına almanız mümkün.

2. Temizlik zamanı

Evdeki yıkama bezinizi sirkeye batırın ve ayakkabınızı bu bezle hafifçe ovalayarak silin. Spor ayakkabıları temizlemek için düzenli olarak bu uygulamaları yaptığınızda farkı göreceksiniz.

3. Ayakkabı fırçalama

Diş fırçalarına bir de başka işlevleri açısından bakın! Kullanılmayan bir diş fırçanızı ayakkabı bakımı için bir kenara ayırın. Temizlik zamanı geldiiğinde diş fırçasını sıcak suyla ıslatın ve çok hafif sabun da ekleyerek, bastırmadan ayakkabınızı fırçalamaya başlayın. Normalde hiç ulaşamadığınız noktalar bile bu şekilde temizleniyor olacak.

4. Çamaşır makinasına dikkat

Renkli spor ayakkabıların temizliği için çamaşır makinası iyi bir çözüm olabilir, fakat beyaz spor ayakkabılar için aynı şey geçerli değildir. Çamaşır makinanız hassas yıkama modunda olsa dahi, beyaz ayakkabılarınıza zarar verebilir. Bu nedenle beyaz spor ayakkabı bakımı için her zaman elle temizlemeyi tercih edin.

5. Tertemiz bağcıklar

Ayakkabınızın kendisi kadar bağcıklarının temiz oluşu da kusursuz görünmesini etkiler. Spor ayakkabılarınızın bağcıklarını temiz tutmak için onları makinaya atmak yerine elinizde sabun ile yıkayıp kurumaya bırakmanız yeterli.

6. Ufak bir oje dokunuşu

Beyaz spor ayakkabı modellerinizde küçük bir leke ya da çizik gördüğünüzde beyaz ojenizi çıkarın ve o alana sürün. Bu minik rötuşla spor ayakkabınızda harikalar yaratabilirsiniz.

7. Şampuan temizliği

Temiz spor ayakkabılarınızın başına gelebilecek en kötü şeylerden biri de üzerine yağ damlamasıdır. Üzülmeyin! Bu yağı çıkarmak için evdeki en hassas içeriğe sahip şampuanınızı kullanmanız yeterli. Ilık su ve şampuanla bir araya getireceğiniz diş fırçası ile ayakkabılarınızdaki lekeyi hafifçe silin.

Kaynak:


Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.