Stil sahibi kadın olmanın püf noktaları

Stil sahibi kadın olmanın püf noktaları

Stil sahibi kadın olmanın zor olduğunu düşünüyorsanız kombinleri oluştururken önemli noktalara dikkat ederek tarz sahibi olmanın ne kadar kolay olduğunu anlayacaksınız.

Her kadının bilmesi gereken kombin ipuçlarıyla stil sahibi olmak oldukça kolay. İşte sizi bir moda stilistine dönüştüren stil ipuçları.

VÜCUT TİPİNİZE UYARLAYIN

Kombin parçalarını seçmeye başlamadan önce, ilk olarak vücut tipiniz tanımlamalı ve nasıl bir fiziğe sahip olduğunuzu bilmelisiniz. Vücut tipinizi belirledikten sonra size en çok yakışan ve en fazla iltifat almanızı sağlayan kıyafetleri ayırın. Alışveriş yaparken de bu tarzda kıyafetler seçin.

TEN RENGİNİZE UYARLAYIN

Ten renginiz seçeceğini kıyafetler konusunda siz önemli ipuçları verecek. Soğuk tonlarda cildiniz varsa mavi, mor, gümüş ve koyu yeşil renklerde elbise seçebilirsiniz. Eğer cildiniz sıcak tonlardaysa altın rengi, kırmızı, sarı ve turuncu gibi renkleri tercih edebilirsiniz.

DENGEYİ KORUYUN

Kombinde renk ve tasarım özellikleri olarak uyumu yakalamalısınız. Aynı dengeyi aksesuar, saç ve makyaj gibi unsurlarda da sağlamalı bütüncül bir konsept oluşturmalısınız.

AKSESUARLAR ÖNEMLİ

Minimal kombinler oluşturmak için aksesuarlarım kombinelerinize adapte etmelisiniz. Kombinlerinize rahatlıkla uyum sağlayan tasarımları tercih etmeli, abartıya kaçmadan şıklığı yakalamalısınız. Nude stilettto, zincir kolye ve nude çanta ile uyumlu bir kombini elde edebilirsiniz.

BOL PARÇALARDAN UZAK DURUN

Seçtiğiniz kıyafetlerin trendlere uyumlu olması için zaman zaman bol kesim tasarımlar tercih edebiliyorsunuz. Ancak bu tercihleri fazla abartmalı, kombinlerinize belinize tam oturan kıyafetleri tercih etmelisiniz.

Önerilen Haberler