Stil Sahibi Olacağım Derken Olduğunuzdan Kısa Boylu Gözükmeyin!

Stil Sahibi Olacağım Derken Olduğunuzdan Kısa Boylu Gözükmeyin!

Stil sahibi görünümlere kavuşmak, trend parçaları kombinlerde kullanayım derken olduğunuzdan kısa gözükmeniz an meselesi.

Kısa paça pantolon ve etek modası, düşük bel tasarımların demode çizgisi, kalçada biten kabanların kusurlu halleri bu yazımızda açığa çıkıyor.

Kısa Paça Pantolonlar ve Eteklere Veda

Son yılların en trend görünümü hiç şüphesiz kısa paça pantolon ve etekler. Bilekleri açıkta bırakan bu tasarımlar tesettüre gölge düşürdüğü gibi kısa boylu gözükmenize de sebep oluyor. Özellikle orta boylu ve minyon kadınların uzak durması gereken bu trend stil sahibi olacağım derken boyu kestikçe kesiyor. İlla ki kullanacağım diyenlerdenseniz yüksek bel pantolon ve etek tercihi yapıp ayakkabıyı da kıyafetinizle aynı renk seçerseniz bu görünümü biraz olsun kırabilirsiniz.

Kalçada Biten Kap ve Kabanlar Kullanmayın

Kısa boylu gösteren bir diğer parça da kalçada biten kap ve kabanlar. Orta boy ve minyon kadınların uzak durması gereken bu boydaki tasarımlar bacak boyunu da kısalttıkça kısaltıyor. Hiçbir şekilde kullanmamanız gereken kıyafetleri çok beğenseniz bile alışveriş listelerine dahil etmemelisiniz.

Midi Elbise ve Etekler Alışveriş Listesine Girmemeli

Kısa paça pantolon, elbise ve eteklerin birkaç tık üstündeki midi boylar da kısa gösteren tasarımlar arasına adını altın harflerle yazdırıyor. Tesettürlü kadınların özellikle kış mevsiminde çizmelerle kullanarak tercih ettiği bu parçalar boyu olduğundan daha kısa göstermeye neden oluyor.

Yatay Çizgilerden Uzaklaşın

Çizgilerin trend olduğu yeni sezonda kısa gözükmemek için yatay desenlere dikkat etmeniz gerekiyor. Boyu olduğundan daha kısa göstermeye sebep olan yatay çizgiler yerine boyuna çizgiler kullanabilir uzun gözükebilir, zayıf ve ince bir yapıya sahipseniz ekoseleri kullanarak durumu ortalayabilirsiniz.

Bilekli Ayakkabıları Tercih Etmeyin

Boyu kısa gösteren bir diğer parça ise hiç şüphesiz bilekli ayakkabılar oluyor. Boyu keserek olduğunuzdan daha kısa gözükmenize sebep olacak tasarımlardan minyon kadınların uzak durması gerekiyor.

Büyük Çantalar Kombinlerde Olmasın

Büyük çantaların boyu olduğundan daha kısa göstermesi kanıtlanmış gerçeklerden biri. XL çanta tasarımları yerine uzun zincir askılı çantalar kullanarak uzun ince bir siluet oyunu oynayabilirsiniz.

Düşük Bel Etek ve Pantolonlar Tehlikeli Parçalar

Demode olduğu kadar kısa boylu da gösteren düşük bel etek ve pantolonlar veda vakti. Son yılların yüksek belli etek ve pantolonları hem trend görünümü veriyor hem de uzun ince bir siluete kavuşmanızı sağlayacak. Özellikle maksi boy yüksek bel etek ve pantolon üzerine kullanacağınız gömlek ve bluzları içe sokarak boyu uzatmanın keyfini çıkarın.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Kaynak: Yeşil Topuklar

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.