Stüdyo Daire Dekorasyonunun Püf Noktaları

Stüdyo Daire Dekorasyonunun Püf Noktaları

Stüdyo dairelerin küçüklüğünden şikayetçiyseniz pratik yöntemlerle yaşam alanınızı daha geniş ve daha ferah alanlara dönüştürebilirsiniz.

Stüdyo daireleri 2+1'e dönüştürmeniz mümkün değil ancak küçük dokunuşlarla rahat vekonforlu bir kullanım sağlamanız mümkün.

AYNALARA YER VERİN

Stüdyo dairelerinizi geniş göstermek için yapmanız gereken ilk iş, bol bol ayna kullanmaktadır. Bu yaşam alanınızın genişlik ve derinlik kazanmasını sağlayacaktır. Ayna kullanımında dikkat etmeniz gereken nokta, aynayı pencerenin karşısına konumlandırmanız gerektiğidir. Böylece ortam çok daha aydınlık olacaktır.

DUVARA MONTE TV

Televizyonunuzu TV ünitesinde değil duvara monte şekilde kullanmalısınız. Bu şekilde oldukça geniş bir alandan tasarruf etmiş olacaksınız.

DEPOLAMA ALANLARI OLUŞTURUN

Eşyalarınızı koymak için geniş dolaplar, ayrı bölümler oluşturmak, stüdyo daireler içinbiraz lükstür. Bunun için bazı eşyaları fonksiyonel olarak kullanmalısınız. Yatağınızın bazasınıve evdeki diğer pasif kalan bölgeleri işlevsel alanlara dönüştürmelisiniz. Böylece küçük yaşam alanınız daha derli toplu, ev daha yaşanabilir olacak.

RAYLI GARDIROP

Evinizde en çok yer kaplayacak eşyalardan biri olan gardırobu fonksiyonel tasarımda seçerek alandan tasarruf edebilirsiniz. Raylı gardırop tasarımı ile gardırop kapağının alanınızı daraltmasını engelleyebilirsiniz.

DAİREYİ BÖLÜMLENDİRİN

Stüdyo daire, tek bölümden oluştuğu için her şey birbirine karışabilir. Bu da mekanınızı kullanışsız hale getirebilir. Bunu önlemek için evinizde eşya yerleşimini belirli bir sistematiğe göre yapın. Böylece anlamlı ve işlevsel bir ev ortamına sahip olmuş olacaksınız.

KOYU PERDELERDEN UZAK DURUN

Stüdyo dairenizde ağır ve koyu renkli perdeler varsa onları bir kenara bırakın. Ortama ışığın girmesini sağlayan açık renk tül ve perdelerle stüdyo dairenizi daha yaşanabilir hale dönüştürebilirsiniz.

DUVARLARDAN FAYDALANIN

Dekoratif raflarla duvarlarınızı kullanıma açabilirsiniz. Kileriniz yok ama duvara yerleştireceğiniz dekoratif raf ile hem şık bir görünüm hem de işlevsel bir alan kazanmış olacaksınız.

FONKSİYONEL EŞYALAR

Küçük evler için üretilmiş katlanabilir mutfak masası, duvara monte yatak ve benzeri eşyalarla 1+0 stüdyo dairenizi 2+1 ev gibi kullanabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.