Su ıspanağının inanılmaz faydaları

Su ıspanağının inanılmaz faydaları

Çin mutfağının favorilerinden su ıspanağı (Çin ıspanağı), sos ve garnitürlere lezzet veriyor. Mineral, vitamin ve lif içeren su ıspanağı, hem kara hem de deniz sebzelerinin faydalarını bünyesinde barındırıyor.

Kilo vermeye yardım etmekten kabızlığı önlemeye, kanserle savaşmaktan göz sağlığını korumaya kadar birçok faydası bulunan su ıspanağı, garnitürlerinize özel aroma kazandırıyor.

ZAYIFLAMAYA YARDIMCI

Düşük kalorili bir besin olan su ıspanağı zayıflamaya yardım eder. Mükemmel bir lif kaynağı olan su ıspanağı, sağlıksız yiyecekleri tüketme isteğini azaltır.

SİNDİRİME YARDIM EDİYOR

Yüksek oranda lif içeren su ıspanağı, düzenli tüketimi halinde kabızlığı önler. Lif, bağırsaktaki yan sindirim ürünlerinin ve toksinlerin atılmasını sağlar.

KOLON VE HEMOROİD KANSERİNE KARŞI ETKİLİ

Uzmanlar lif içeriği yüksek besinlerin kolorektal kanser geliştirme riskinin düşürülmesine yardımcı olduğunu ifade ediyor. Su ıspanağı da yüksek lif içeriği içeriği ile hemoroid kanserine önlemede etkilidir.

KALP HASTALIKLARI İLE SAVAŞIR

Yüksek kolesterolü düşüren ıspanak, bu yönü ile damarların tıkanmasını engeller. Dolayısıyla kalp hastalıkları, felç ve kalp kriz gibi rahatsızlıkların yaşanmam ihtimalini düşürür.

GÖZ SAĞLIĞINA FAYDALI

A vitamini içeren su ıspanağı, retina ve gözün çeşitli kısımlarını serbest radikallerine karşı korur.

SU ISPANAĞI NASIL YENİR?

Çin mutfağında geniş bir kullanım alanına sahip olan su ıspanağı, çeşitli şekillerde tüketilebilir. Çiğ şekilde yenebilen bu besin, salata malzemesi, garnitür, çorba ve ezme olarak da kullanılabiliyor.

Önerilen Haberler