Sümeyye Boyacı Singapur

Sümeyye Boyacı Singapur'dan Altın Madalya İle Döndü

26 ülkeden 172 sporcunun yer aldığı seriye tek Türk sporcu olarak katılan Sümeyye Boyacı, 50 metre sırtüstünde 45.88'lik derecesiyle altın madalyanın sahibi oldu.

Tek Türk sporcu olarak katıldığı seride Türkiye'yi temsil eden Sümeyye Boyacı, 50 metre sırtüstü kategorisinde 45.88'lik dereceyle birinci olarak altın madalya aldı.

DÜNYA BİRİNCİLİĞİNE YÜKSELDİ

Sümeyye Boyacı, 50 metrede gösterdiği başarıya ek olarak, 100 metre serbest kategoride 1.44'lük derecesi ile birinciliği, 50 metre serbest kategoride 46.60'lık derece ile birinciliği, 50 metre kelebek kategorisinde 48.03 ile yılın en iyi derecesini elde ederek S5ler genel sıralamasında dünya birinciliğine yükseldi.

"KENDİME OLAN GÜVENİM DAHA DA ARTTI"

Altın madalya kazanan Sümeyye Boyacı "Dünya şampiyonluğuna daha yakınım, kendime olan güvenim daha da arttı, hedefime adım adım ilerliyorum" dedi.

HEDEFİ 2020

İrlanda'da düzenlenen 2018 Paralimpik Yüzme Şampiyonasında Altın Madalya kazanan Sümeyye Boyacı, 2019'da dünya şampiyonluğunu, 2020'de ise Paralimpik Oyunları'nda şampiyon olmayı hedefliyor.

Sümeyye Boyacı "Dünya serileri için çok önemli iki yarışa da sponsorlarımın desteği ile gittim. Her iki ülkede de tek Türk sporcu olarak ülkemi temsil etmenin gururunu yaşadım. Ve gördüm ki gerekli destekler verilirse başarı da beraberinde geliyor. Bu yüzden sponsorlarıma teşekkür ediyorum. Beni maddi-manevi desteklediler ve bana inandılar. Başka başarılı sporculara da destekler gelmesini dilerim. Bu gururu farklı başarılarda da yaşamak mümkün" dedi.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.