Takılarınıza Zarar Veren Davranışlar

Takılarınıza Zarar Veren Davranışlar

Çok değer verdiğiniz takılarınız yanlış davranışlar yüzünden zarar görebiliyor. Birçoğunu farkında olmadan yaptığınız bu davranışlar, takılarınızın görünümüne ve yapısına zarar veriyor.

Takıları korumamak, temizlememek, uzun süre çıkarmamak, çok sık temas etmek ve yeterince kullanmamak gibi hatalar, takılarınızın yıpranmasına neden olur.

ALYANSI HİÇ ÇIKARMAMAK

El temizliği yaparken, duştayken, yemek yaparken, bahçe işleri yaparken ve spor yaparken alyansı çıkarmak, yüzüğün aşınmasına ve parlaklığının gitmesine neden olur.

DOĞRU MUHAFAZA ETMEMEK

Aastarlı ve yastıklı mücevher kutuları, takıları saklamak için uygun yerdir. İyi bir mücevher kutusu ile hem takılarınızın güvenliğini sağlayabilir hem de onların hasar görmesini engelleyebilirsiniz.

PROFESYONEL TEMİZLİK

Takılar değerli eşyalar oldukları için kediniz temizlemeye kalktığınızda istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Bunun için profesyonel temizlik hizmeti veren kuyumculara gitmek en doğrusu olacaktır.

ÇOK SIK TEMAS ETMEK

Değerli taşlar, vücut yağını, tozu, kiri mıknatıs gibi çeker. Onlara ne kadar çok dokunursanız o kadar çok kirlenirler. O yüzden taşlı takılarınıza mümkün olduğu kadar temas etmemeye özen göstermelisiniz.

İNCİLERİ KULLANMAMAK

İnciler değerli taşların aksine vücudumuzun doğal yağları ile beslenir. Vücudumuzdan incilere geçen yağlar, onların parlak görünmesini sağlar. Bu yüzden onları belirli periyotlarla kullanmak gerekiyor.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.