Taş Boyama Sanatı ile Etkileyici Tasarımlar Taş Boyama Sanatı ile Etkileyici Tasarımlar

Taş Boyama Sanatı ile Etkileyici Tasarımlar

Hobilerinize bir yenisini eklemek ister misiniz? Taş boyama sanatı etkileyici tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Çocuklarınızla beraber etkinlik yapmak, kişisel olarak hobi edinmek ya da sanatsal faaliyetlerini zenginleştirmek için taş boyama sanatını tercih edebilirsiniz.

TAŞ BOYAMA SANATI NEDİR?

Taş boyama sanatı genellikle eğitsel faaliyetlerde kullanılan, hobi amaçlı ve farklı amaçlarla da yapılabilen bir sanatsal aktivitedir. Yeni yeni tanınmaya başlayan bu sanat, pratik malzemelerle, kolay ve eğlenceli şekilde yapılmaktadır.

TAŞ BOYAMA SANATI NASIL YAPILIR?

Taş seçimi: Taş boyama sanatı için öncelikle uygun şekilli taşlar bulmalısınız. Ortaya çıkacak tasarımın en önemli unsurlarından biri, taşın şeklidir. Hayal ettiğiniz kavrama uygun şekilde taşlar seçmelisiniz. Bir kayık tasarımı yapacaksınız, oval ve üçgen taşlar seçerek kayık ve yelken oluşturabilirsiniz. Bu şekilde taşları seçerek ilk adımı tamamlamış olacaksınız. Taş seçimi için doğal alanlarda arama yapabilirsiniz. Yakınınızda ağaçlık alan, sahil, ya da dere varsa çok çeşitli taşlar bulabilirsiniz. Özellikle yassı taşları seçmenizde fayda var.

Boya seçimi: Taş boyama için akrilik boyalar tercih edebilirsiniz. Taş yüzeylerini kapatıcı ve kavrayıcı özelliği olduğu için akrilik boyalar idealdir.

Boyama materyalleri: Boyama işlemi için kalın ve ince fırçalar tercih edilebilir. Boyama işleminin son aşamasında vernik kullanmanız parlak görünüme sahip olmanızı sağlayacak.

Çizim uygulaması: Taş üzerine çizim yapmak için kurşun kalem kullanabilirsiniz. Böylece boyama sonrası çizgiler görünmeyecektir.

Figürler: Taş boyama sanatında en özgür olduğunuz kısım figür seçimidir. İstediğiniz renk ve şekli seçebilir, istediğiniz gibi boyayabilirsiniz. Eğer belirli bir konsept varsa bu konsepte göre seçimler yapabilirsiniz. Örneğin çocuğunuzun doğum günü için bir tasarım yapıyorsanız doğum günü çağrıştıran figür ve renkleri tercih edebilirsiniz.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler