Taş Görünümlü Parke Modelleri ile Sıra Dışı Dokunuşlar

Taş Görünümlü Parke Modelleri ile Sıra Dışı Dokunuşlar

Sıkıştırılmış talaş üzerine reçine edilmiş baskıdan oluşan laminat parke, uygun fiyatları ile birlikte sıradanlıktan uzak renk ve desenlerde üretilebilmesi nedeniyle tercih ediliyor. Alışılmış parke görünümü elde etmek için bugüne kadar baskı olarak ahşap görünümler tercih edilmiş olsa da, günümüzde alışkanlıklar yavaş yavaş değişiyor.

Dijital Baskı Mucizesi

Ortama kattığı sıcaklık sebebiyle zemin kaplaması olarak sıklıkla ahşap ve ahşap görünümlü materyaller tercih ediliyor. Gelişen dijital baskı teknolojisi, trendleri yeniden belirlemeyi başarıyor. Git gide popülerleşen çini desenleri ve doğal taş görünümü laminat parkeler üzerinde tekrardan hayat buluyor. Aynı ahşap görünüm gibi doğadan ilham alan motiflerle granit taş görünümü, laminat yüzeylerde 3 boyutlu baskı teknikleriyle yeniden hayat buluyor. Geleneksel Türk sanatı olan çininin zarif desenleri, laminat parkenin pratik kullanımıyla bir araya geliyor.

Dijital baskı teknolojisi, doğal taş görünümünü vurgulayabilmek adına doğal taşlarda değişen ton farklılıklarını, kabartmaları ve kendine has yapısını laminat parke modelleri üzerine taşımayı başarıyor. Diğer taraftan çini desenlerinin grift yapısını tüm canlılığı ve ayrıntıları ile basıyor.

Otantik, Nostaljik ve Bohem

Birbirinden canlı renklerle hayat bulan çini desenli parke modelleri, bulundukları ortama bohem havasını taşımayı başarıyor. Mavilerin, yeşillerin ve toprak renklerinin en güzel tonlarını laminat parkelere işleyen modeller, ışıl ışıl ve taze görünümleri sayesinde kendilerine has bir enerji katıyorlar.

Ticari alanlarda da kullanıma uygun olan, vintage görünümleri sebebiyle kullanıldıkları alanın ruhunu ön plana çıkarıyorlar. Renkli fakat zarif bir seçim yapmak istiyorsanız çini motifleri ile bezenmiş parke modellerine bir şans verebilir, özellikle sade döşenmiş mekanları canlandırmak için tercih edebilirsiniz.

Ruhu Olan Taş Detaylar

Doğal taş görünümü; taşın doğasına has özel yapısı, damarları ve ton geçişleri sebebi ile kullanıldığı ortamı ısıtmayı başarıyor. 3 boyutlu dijital baskı teknoloji, granit taş görünümlü parke modellerini doğal sıcaklığına kavuşturuyor. Farklı renk tonlarında mat ya da parlak görünümlü parkeler elde edilebilmesi, dekorasyonda istenilen etkinin tam olarak yansıtılabilmesine yardımcı oluyor.

modelleri, doğal görünümleri sebebiyle dekorasyona sade ve yalın bir hava katmayı başarıyor. Modern dekorasyonlara çok yakışan zemin kaplamaları, klasik detayları hoş bir şekilde vurgulamayı başarıyor.

Radikal değişimlerle evinizin havasını tümden değiştirmeyi planlıyor fakat maliyetinden ve tadilat için harcayacağınız zamandan korkuyorsanız çini ya da taş görünümlü parke modellerini değerlendirmeye alabilirsiniz. Parkenin kullanım kolaylığını yenilikçi baskı teknolojileriyle birleştiren modeller, uygun fiyatları sebebiyle de tercih ediliyor. Siz de vakit kaybetmeden beğendiğiniz modellerin siparişini verebilir, kısa zamanda evinizde büyük değişimler yapabilirsiniz.


Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.