Tatil rotanızda bulunması gereken 5 plaj

Tatil rotanızda bulunması gereken 5 plaj

Çok farklı tatil seçenekleri ile alternatifler sunan ülkemiz, birbirinden özel plajları ile deniz kum güneş konsepti için eşsiz fırsatlar sunuyor.

Uzun güneşlenme süresi ve kusursuz plajları ile tatil keyfini doyasıya yaşatan plajlar, güneşin ve kumsalın tadını doyasıya yaşamanızı sağlıyor. İşte tatil keyfini zirveye çıkartan 5 özel plaj…

1.MUĞLA / ÖLÜDENİZ

Dünyanın en özel plajlarından olan Ölüdeniz, 2006'da yapılan bir oylamada 'Dünyanın en güzel kumsalı' seçildi. Paraşüt, tekne turu ve doğa yürüyüşü gibi farklı aktivitelerle entegre olan plajda denizden çıkmak istemeyeceksiniz. Faralya, Kelebekler vadisi ve Kabak koyu ile özel bir rota oluşturarak Ölüdeniz plajını eşsiz bir tatil konseptine dönüştürebilirsiniz.

2.ANTALYA / KAPUTAŞ

Antalya, Kaş sınırları içinde yer alan Kaputaş, koruma altına alınmış bir plajdır. Turkuazın en güzel tonlarını göreceğiniz plaj, dağlardan gelen suyun denizin altından gelen doğal kaynak suyu ile birleşmesi sonucu özel bir yapıya sahiptir. Farklı aktivitelerle entegre yapısı olan plaj uzun yürüyüş parkurları ile trekking sporu yapma imkanı da sunuyor.

3.İZMİR / ILICA

İzmir'in Çeşme ilçesinde yer alan Ilıca plaj, altında kaynayan kaplıca suyu ile deniz keyfi ile kaplıca keyfini bir araya getiriyor. Doğal bir havuz işlevine sahip olan plaj, bu yönü ile dünyanın sayılı plajlarından biridir.

4.AYDIN / ALTINKUM

Doğanın eşsiz güzelliklerini tarihi birikimi ile birleştiren Altınkum, deniz kum güneş ve kültür turizmini birleştiriyor. Sarı renkli kumları ile kendine has bir yapısı olan plajın sığ ve berrak olması tatilinize ekstra keyif kazandırıyor. Altınkum'a 6 km mesafede olan Apollon tapınağı, tatilinizde farklı aktiviteler yapmanız için size uygun bir fırsat sunuyor.

5.ÇANAKKALE / AYAZMA

Tertemiz havası, özel doğası ve yumuşak kumu ile ziyaretçilerini ağırlayan Ayazma, altın rengi kumu ile kendine has yapıya sahiptir. Plaja yakın tarihi merkezlerin olması da bu noktada farklı aktiviteler yapmanızı sağlıyor.

Önerilen Haberler