Tatil dönüşü saç bakımında dikkat edilmesi gerekenler

Tatil dönüşü saç bakımında dikkat edilmesi gerekenler

Deniz, kum, güneş üçgeninde tatilinizi yaptınız ve evinize, eski yaşamınıza döndünüz. Tatil dönüşünde ilk yapmanız gereken sudan ve güneşten yıpranan saçlarınızı canlandırmak olacak.

Havuzda ve denizde suyla temas eden saçlarınız, sıcak güneş ışınlarına da maruz kalarak yıpranır. Tatil dönüşünde ilk iş, saçlarınızı bakıma alarak onları eski canlı parlak haline döndürmek olmalı.

KIRIKLARDAN KURTULUN

Tatil dönüşünde ayağınızın tozuyla kuaföre gidin ve saçlarınızdaki kırıklardan kurtulun. Böylece saçınızın eski sağlığına kavuşması için ilk adımı atmış olacaksınız.

ONARICI ÜRÜNLER TERCİH EDİN

Tatil dönüşünde saçlarınızın kendini toparlaması için onarıcı ve yenileyici etkili şampuan ve saç kremi ürünler tercih edin. Bu tercihler saçlarınızın tatil sonrası döneme alışmasına yardım edecek.

SERUMLARDAN YARARLANIN

Saç bakımında serum ve yağların onarıcı etkisinden faydalanabilirsiniz. Özellikle yıpranmış saçlarda etkili serum ve yağları tercih ederek saçlarınızın canlılık kazanmasını sağlayabilirsiniz.

ONARICI MASKELER

Saçlarınız sıcak güneşin altında yıprandı ve kurudu. Hasar gören saçlarınıza için yoğun bakım maskeleri ile destek olabilirsiniz. Tercih olarak hazır ürünler ya da doğal karışımları kullanabilirsiniz.

BUNLARA DİKKAT

Isıdan koruyun: Saçlarınızın eski sağlığına kavuşması için maşa ve fön gibi uygulamalardan uzak durmalısınız. Saç şekillendirmek için bu yöntemlerden vazgeçemiyorsanız, ısı koruyucu spreylerle bu soruna çözüm üretebilirsiniz.

Her gün yıkama hatası: Tatil döneminde yorulan ve yıpranan saçlarınızı tatil dönüşünde her gün yıkarak yormaya devam etmeyin. Kendini toparlaması gün aşırı yıkayabilirsiniz.

Önerilen Haberler