Telefon Bağımlılığından Kurtulmak için 3 Pratik Yöntem Telefon Bağımlılığından Kurtulmak için 3 Pratik Yöntem

Telefon Bağımlılığından Kurtulmak için 3 Pratik Yöntem

Ofiste, evde, sosyal alanlarda, her yerde... Telefonlar artık hayatımızın bir parçası oldu. Telefonunuzdan biraz uzak kalmak istiyorsanız, size 3 pratik tavsiyemiz var.

Teknolojiyle hayatın iç içe girmesi alışkanlıklarımızı da değiştirdi. Elimizdeki telefon ve kulağımızdaki kulaklık hayatımızın parçası oldu. Teknolojiyle bu kadar iç içe olmak sizi rahatsız ediyorsa tavsiyelerimiz size yardımcı olacak.

DAHA AZ UYGULAMA

Telefonunuzda yer alan pek çok uygulamayı ihtiyaç olduğu için değil, sadece orada olduğu için kullanıyorsunuz. İhtiyacınız olmayan uygulamaları telefonunuzdan kaldırarak teknolojiyle aranıza bir mesafe koymuş olacaksınız.

KAPALI TUTUN

Telefon bağımlılığından kurtulmak için radikal bir değişikliğe ihtiyacınız var. Telefonunuzu belirli bir süre kapalı tutun. Süreyi siz belirleyin ama her defasında süreyi uzatın. Yavaş yavaş telefon bağımlılığından kurtulduğunuzu fark edeceksiniz.

TELEFON ÇEKMECESİ

Telefonlarınızdan kurtulmak için bir telefon çekmecesi düzenleyin. Telefonunuzu 3 saat boyunca telefon kutusuna hapsedin. Artık özgürsünüz. 3 saat boyunca kendinize ve sevdiklerinize zaman ayırabilirsiniz.

Telefon çekmecesi ile kısa süre de farklı alışkanlıklar edindiğinizi fark edeceksiniz. Kitap okumak, film izlemek, sevdiklerinizle etkinlikler yapmak, spor yapmak ve daha fazlası telefon kutusu ile edineceğiniz yeni alışkanlıklardır.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler