Televizyon Ekranları Nasıl Temizlenir?

Televizyon Ekranları Nasıl Temizlenir?

Hanımların ev temizliğinde en çok zorlandıkları noktalardan biri olan televizyon camı temizliği, özel püf noktaları ile kolay ve zararsız şekilde yapılıyor.

Televizyon ekranları hassas yapılı olduğu için onları temizlerken özel uygulamalar yapmak gerekiyor. İşte yapmanız gerekenler…

1. ADIM

Öncelikle televizyonu kapatın ve fişini çekin. Bu temizlik işlemini hem güvenli hale getirecek hem de ekrandaki kirleri daha net görmenizi sağlayacak.

2.ADIM

Ekran temizliği için doğru malzeme seçimi yapmalısınız. Kuru mikrofiber bezler silme işlemi için uygundur. Temizlik suyu olarak zor lekeler için sirkeli su hazırlayın.

3.ADIM

Kuru bez ile ekranı silin. Kuru bez ile çıkmayan lekeler için sirkeli suyu kullanın. Sirkeli suyu sprey olarak değil bez ile uygulayın. Mikrofiber bezi sirkeli su ile ıslatarak ekranı silin.

4.ADIM

Doğru bilinen yanlışlardan uzak durun. Piyasadaki temizleyiciler yerine sirkeli su kullanın. Sirkeli su hazır sprey ürünlere göre çok daha sağlıklıdır. Ekran temizlerken kağıt mendil kullanmak da sık yapılan hatalardandır. Bu uygulamadan da uzak durmalısınız.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.