Ter kokusunu nasıl önleyebiliriz?

Ter kokusunu nasıl önleyebiliriz?

Ter konusu en çok sıcak havalarda gündeme gelse de aslında her dönem can sıkan bir durumdur. Kötü kokuların en rahatsız edicisi olan ter kokusu hemen hemen herkes için büyük bir sorun teşkil ediyor.

Terlemek doğal bir vücut fonksiyonudur. Hatta terlememe durumu başınızı çokça ağrıtabilecek problemlere sebebiyet verebilir. Bu yüzden doğal dengeniz dahilinde ter ile değil daha çok ter kokusu ile baş etmeye çalışmalısınız.

LİMONLA TER KOKUSUNA SAVAŞ AÇIN

Biraz limon ve suyu birbirine iyice karıştırın. Duş esnasında koltuk altlarınızı bu karışım ile yıkayın. Limon antibakteriyel özelliğe sahiptir, bu yüzden mikropları öldürür. Düzenli kullanımda farkı göreceksiniz.

SİRKE İLE BAKTERİLERDEN KURTULUN

Evet, sirkenin kendi kokusu hiç de hoş değildir ancak konu bakterileri öldürmeye geldiğinde iş değişir. Sirke koltuk altındaki ph dengesini ayarlayarak kötü koku oluşumunu önler. Bir pamuk yardımıyla koltuk altlarınıza uygulayabilirsiniz.

YEDİKLERİNİZE DİKKAT EDİN

Yediğiniz ve içtiğiniz besinler vücut çalışma temponuzu direkt etkiler. Acılı, baharatlı, soğanlı, sarımsaklı yiyecekler vücudunuzda kötü koku oluşmasına neden olur. Bu sebeple bu yiyeceklerden uzak durmak faydanıza olacaktır.

PAMUKLU KIYAFETLER İLE TERLEMEYİ AZALTABİLİRSİNİZ

Pamuklu giysiler hava geçirgenliğinin yüksekliği dolayısıyla terlemeyi minumum düzeyde tutarlar. Bakteri üretimini en az seviyede tutan bu pamuklu giysileri, özellikle sıcak yaz günlerinde tercih etmelisiniz.

Önerilen Haberler