Tesettürlü Kadınlar için Saç Bakım Tavsiyeleri

Tesettürlü Kadınlar için Saç Bakım Tavsiyeleri

Her kadın, bakımlı, sağlıklı ve canlı saçlara sahip olmak ister. Hava almayan saçlar matlaşma ve kepeklenme gibi sorunlarla karşı karşıya kalır. Gün boyunca saçları kapalı kalan kadınların saçları için ayrıca bakım gereklidir. İşte tesettürlü kadınlar için saç bakım tavsiyeleri.

TESETTÜRLÜ KADINLAR İÇİN SAÇ BAKIM TAVSİYELERİ

• Saçları yıkadıktan sonra hemen baş örtüsü kullanmak doğru değildir. Saçlar tam kurduktan sonra baş örtüsü örtülür. Saçlar nemli şekilde kapatıldığı zaman kepek oluşumuna zemin hazırlanmış olur. Bu şekilde yapılacak hatalı işlemle aynı zamanda saç diplerinde kaşıntı da oluşabilir.

• Saçları sık sık taramak kan akışını sağlamak için ideal bir yöntemdir.Boneyi çıkartıp saçları taranırsa hem saçları çabuk uzar hem de saçların sağlıksız şekilde karışması önlenir.

• Saçların cansız görünümünü engellemek için mutlaka haftalık periyotlarla saç bakım maskesi uygulamak gerekir.

• Saçların yıpranmasını engellemek için kullanılan bonenin kaliteli ve hava geçirgen bir yapıda olmasına özen gösterilmelidir.

• Şampuan tercihi yapılırken "Güneş görmeyen saçlar için" uygun olan şampuan tercihi yapılmalıdır. Bu sayede saçın ihtiyacı olan vitaminler alınmış olur.

• Tesettürlü kadınların en büyük sorunlarından olan saç kepeklenmesinin önüne geçmek için saçı çok sıcak suyla yıkamaktan kaçınmak gerekir.

SAÇ DİPLERİNİN HAVA ALMASINI SAĞLAYAN KARBONAT MASKESİ

Malzemeler: 1 çorba kaşığı karbonat, 1 çorba kaşığı içme suyu

Hazırlanışı ve uygulanışı: Malzemeler güzelce karıştırılıp saç diplerine masaj yapmak suretiyle yayılır. Karışımı sürdükten sonra saç streç film ile sarılır. 1 saat bekleyip saçı yıkamak gerekir.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler