Tesettürlü Model Halima Mayolu Pozları ile Dünyayı Salladı!

Tesettürlü Model Halima Mayolu Pozları ile Dünyayı Salladı!

2016 yılında katıldığı Miss Minnesota güzellik yarışması ile tüm dünyanın dikkatini çeken 21 yaşındaki Halima Aden, Sports Illustrated mayo sayısı için mayolu ve tesettürlü poz veren ilk isim oldu.

Dünyaca ünlü spor dergisi Sports Illustrated mayo sayısında sıra dışı bir içeriğe yer verdi. Derginin giriş yazısında "Halima Aden'in yeni üyemiz olduğunu duyurmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz. Aden dergiye başörtüsü ve tesettür mayolu poz veren ilk Müslüman manken oldu." ifadesi kullanıldı.

ABD'ye taşınmadan önce 7 yaşına kadar Kenya'da bir mülteci kampında yaşayan Somali asıllı Amerikalı mankenin, Kenya'nın Watamu sahillerinde poz verdiği aktarıldı.

"BURADA MÜLTECİ KAMPINDAYIM"

Verdiği pozlar hakkında konuşan "Burada mülteci kampındaydım. Amerika'da rüya yaşadım ve şimdi Kenya'ya gelip Sports Illustrated için bu ülkenin en güzel yerlerinde poz verdim. Bunu herhangi bir kişinin kurgulayabileceğini zannetmiyorum." sözlerini kullandı.

TESETTÜRLÜ MAYOYLA FİNALE KALMIŞTI

19 yaşındayken Miss Minnesota model yarışmasına tesettürlü mayoyla katılmış ve finale kalmıştı. Tüm dikkatleri üzerine çeken Halima Aden, Vogue dergisinde manşet olmuştu.

Halima Aden'in Sports Illustrated için verdiği pozlar:

Önerilen Haberler