Theta Healing ile Anda Şifaya Merhaba

Theta Healing ile Anda Şifaya Merhaba

Yeni bir haftada, yeni güzel başlangıçlara niyet ediyor ve yeni sayfamda sizlerle "merhaba" diyorum.

İlk yazımda sizlere, yaklaşık iki yıldır severek uyguladığım ve hayatımda bir çok değişimlerin, mucizelerin olmasına neden olan harika teknik; Theta Healing hakkında bilgi vermek istiyorum.

Öncelikle Theta Healing nedir?

Theta healing ismini beynimizdeki dalga durumlarından "theta" frekansından alır. Beynimizin dalga durumları aşağıdaki gibidir.

Beta: Günlük hayattayaydığımız frekanstır. Bu frekans aralığında konuşur, karar verir, sinirlenir veya eyleme geçeriz. Günlük faaliyetlerimizin olduğu zihin durumudur.

Alfa: Gözlerimizi kapatıp biraz gevşediğimizde beynimizin geçtiği frekans Alfa'dır. Bu durumun hafif hipnoz hali olduğunu söyleyebiliriz. Alfa frekansında ille gözlerin kapalı olması da gerekmez. Gün içinde dalıp gittiğimiz an'larda bu frekans aralığındadır. Bilinçli olarak zihin kontrolümüz azalmıştır.

Delta: Derin uyku halidir. Bilinçaltı değil ''bilinç dışı'' durumu geçerlidir. Bu evre bedenimizin dinlenme ve yenilenmesinin olduğu konumdur.

Theta: Derin meditasyon ya da uyku hali diyebiliriz. Bilinçaltımızın yaydığı frekanstır. Kayıtlı olanve bize hizmet etmeyen tüm negatif inanç ve kalıpları bu frekans aralığında değiştirebiliriz.

ThetaHealing enerji sisteminin kurucusu Vianna Stibal'dır. Vianna, yakalandığı kanserin üzerinde çalışırken beynin mucizeler oluşturduğunu görünce bu tekniği geliştirerek kendi hastalığını iyileştirmiştir. Kendisi iyileşince, bu şifa tekniğini öğrenmek isteyen herkese öğretmeye hayatını adamıştır. Halen Vianna, dünyanın çeşitli yerlerinde eğitimler vererek yeni eğitmenler yetiştirmeye devam ediyor. Yetiştirdiği eğitmenler, uygulayıcılara eğitimi öğretiyor. Theta Healing uygulayıcıları ABD' de bulunan Think Enstitü'den onaylı ve uluslar arası geçerliliği olan sertifikaya sahip oluyorlar. Ben de bu uygulayıcılardan biriyim.

Theta Healing çok güçlü bir meditasyon ve dua tekniğidir. Bu meditasyonla, kainattaki yaşam enerjisini kullanarak bize hizmet etmeyen ancak döngü gibi sürekli tekrarlayan inançlarımızı çok hızlı bir şekilde değiştiripdönüştürmeye yarayan mucizevi bir yöntemdir.

İnsan ruh, beden ve zihin üçlüsü ile hayatına devam eden en üstün canlı türüdür. Dolayısıyla bu üçlü bir arada çalışır. Hayatımızdaki tüm sıkıntıların kaynağını zihinsel negatif inançlarımızdan - duygularımız ve düşüncelerimizden- kaynaklıdır. Örneğin diz ağrılarının duygusal nedeni; hayatta istediği ilerlemeyi sağlayamıyorum düşüncesinden kaynaklı olabilir. Yine sırt ağrılarının duygusal nedeni; hayatının sorumluluğunu fazlaca yüklenmekten kaynaklı olabilir. Biz seanslarımızda zihninizdeki olumsuz kök inancı tespit edip yerine olumlu inancı yüklüyoruz. Bu şekilde hayatınızdaki sorun ortadan Allah'ın izni ile kalkıyor. Şifayı veren, iyileşmeyi sağlayan Allah'tır. Theta healing uygulayıcısı anda şifaya tanık olur. Theta healing tekniğinin bence en güzel yanlarından biri, kişinin kendinde bulunan kodların farkına varması ve kendini daha yakından tanımasına neden olması.

Theta Healing Tekniği ve Kur'an İlişkisi

Eğer doğru okuyabilirsek, Kuran-ı Kerim hayat yolculuğumuzda bize yol gösteren bir psikoloji kitabıdır. Nisa suresi 79. Ayette der ki; "Başına her ne iyilik gelirse bu Allah'tandır. Başına her ne kötülük gelirse, bu da senin kendindendir!" Burada farkında olursak başımıza gelenlerin kendi seçimlerimizin sonucu olduğunu görebiliriz. Ve doğru tercihleri yaparak hayatımızı iyileştirmemiz her zaman mümkündür. Yeter ki değişmeyi isteyelim ve inanalım.

Theta Healing Bize Ne Fayda Sağlar?

Öncelikle kendimizle olan ilişkimizi düzenler. Biz değiştikçe ikili ilişkilerimizdeki sorunların çözümüne yardımcı olur. Fiziksel, zihinsel ve ruhsal sağlık bütünlüğünü sağlar. Farkındalığımızı arttırır ve enerjimizi yükseltir. Olaylar ve dünyaya bakış açımızı değiştirir. Hayatımızda yaşadığımız sorun olarak gördüğümüz olayların çözümü kolaylaştırır.

Hangi Konularda Theta Healing Çalışması Yapılıyor?

İlişkiler -Aile konuları -Kişisel Gelişim- Endişe –Kaygı Bozukluğu - Fobiler- Duygusal Sorunlar- Stres Yönetimi

Hayattan Keyif Alamamak- Travmalar- Tekrar Eden Negatif Döngüler

Çakralar - ( Yaşam Enerji Merkezlerindeki Blokajların tıkalı olması negatif durumlara neden olabilir)

Korkular – ( Kedi, Köpek, Yılan Korkusu- Uçak Korkusu- Yalnızlık Korkusu- Sevilmeme Korkusu – Ölüm Korkusu- Başarısızlık Korkusu, Terk edilme korkusu en çok çalışma yaptığımız konular )

Finansal Konular- Para blokajları-Kıtlık bilinci- Paraya dair negatif kök inançlar

Hastalıklar – (Migren, ağrılar, kronik bağırsak sorunları en çok çalışma yapılan konular) ve daha bir çok konuda çalışma yapılmaktadır.

Hayat yolculuğumuzda her birimizin imtihan konusu farklıdır. Hayat kalitelimizi belirleyen başımıza gelen olaylar değil bizim bunlara karşı verdiğimiz cevaplardır. Kötü kader diye bir şey yoktur. Olaylara ve durumlara karşı yanlış bakış açıları vardır, bize ait olmayın olumsuz negatif kök inançlarımız vardır. Her ne yaşadıysak yaşayalım şimdi karar verip değişmek mümkündür. Bir tanecik hayatımız var ve iyileştirmek için elimizden geleni yapmaya değer.

Haftaya görüşmek üzere.

Sevgiler…

Önerilen Haberler