Tırnak bakımınızda bunlara dikkat edin

Tırnak bakımınızda bunlara dikkat edin

Tırnaklarınız şekli, temizliği ve görünümü itibariyle çok şey anlatır. Bakımlı, özenilmiş ve canlı tırnaklar her zaman sizi bir adım öne çıkarır. Daha sağlıklı görünen tırnaklar için rutininizin en önemli adımlarını sizler için derledik.

Biz kadınlar için tırnaklarımızın şekli ve görünümü her zaman önemlidir. Aslına bakarsanız sağlıklı görünen tırnaklar kadın erkek ayırmadan herkesi bir adım öne çıkaracak mühim bir ayrıntıdır. Bu doğrultuda tırnak bakım rutininizde olması gereken önemli ve temel birkaç adım vardır.

TIRNAKLARINIZI TEK YÖNE DOĞRU TÖRPÜLEYİN

Tırnak kısaltmada yapılan en büyük hatalardan birisi de törpüyü sağ sol hareketlerle yapmaktır. Aslında yapmanız gereken tırnaklarınızı tek yöne doğru törpülemektir.. Böylelikle tırnak formunuzu korumuş ve tırnak ucunuzun yapısını bozmamış olursunuz.

TIRNAK MAKASLARINA DİKKAT EDİN

Çok büyük tırnak makasları yerine daha küçük makaslara yönelin. Böylece tırnaklarınızı bir kerede değil de küçük hamlelerle kesmiş ve şekillendirmiş olursunuz.

TIRNAK ETLERİN TEMİZLİĞİ ELLERİN İYİ GÖRÜNMESİNDE ÇOK ÖNEMLİ

Tırnak etlerinizi düzenli olarak temizleyin. Kütikül denilen bu etlerin temizlenmesi için birçok seçenek mevcut ancak en çok tercih edileni bolca nemlendirip tırnak etlerini ittirmek yada bir kütikül makasıyla bunlardan kurtulmak.

TIRNAKLARINIZI YEMEYİN

Tırnak ve tırnak eti yeme alışkanlığınız varsa tüm bu tavsiyeler boşa çıkacaktır. Hem sağlığınıza hem görünümünüze zarar veren bu alışkanlıktan vazgeçin. Bunun için en iyi yöntem renksiz acı ojelerdir.

OJE BAZI KULLANIN

Kalıcılık konusu genelde tüm ojelerin ortak problemidir. Bir ojeyi iki ya da üç günden fazla kullanmak ne kadar tırnak sağlığı için zararlı olsa da ojenizin üstüne kullanacağınız baz kullandığınız günler içinde size canlı bir görünüm kazandırır.

TIRNAK DOSTU: E VİTAMİNİ

Tırnak uzamasında en etken maddelerden birisi olan E vitaminini eczanelerde kapsül şeklinde bulabilirsiniz. Nemlendiricinizle karıştıracağınız bir adet E vitamini kapsülü tırnağınızı yenileyecek ve daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

Önerilen Haberler