Tırnak Banyosu ile Güçlü Tırnaklara Sahip Olun

Tırnak Banyosu ile Güçlü Tırnaklara Sahip Olun

Ellerinizin bakımlı görünmesini istiyorsanız tırnak bakımına da özen göstermelisiniz. Tırnak banyosu ile tırnaklarınızı güçlü ve sağlıklı biri yapıya kavuşturabilirsiniz.

TIRNAK BANYOSU İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

1/4 su bardağı zeytinyağı

1/4 su bardağı taze portakal suyu

1 diş sarımsak

TIRNAK BANYOSU HAZIRLANIŞI

Ezdiğiniz sarımsakları portakal suyu ile karıştırın. 15 dakika boyunca tırnaklarınızı bu karışımın içinde bekletin. Ardından ellerinizi durulayın ve zeytinyağına batırın. Ellerinizi 15 dakika da zeytinyağı içinde bekletin. Bu işlemi 2-3 haftada bir uygulayarak tırnaklarınızın daha güçlü ve sağlıklı uzamasını sağlayacaksınız.

TIRNAK BANYOSUNU FAYDALARI

Portakal suyu, zengin vitamin içeriği ile tırnaklarınızın uzamasına yardımcı olmaktadır. Portakal suyu, asidik yapısı sayesinde kütikülleri yumuşatır ve kolay temizlenmesini sağlar. Bol miktarda selenyum içeren sarımsak da tırnakların kırılgan ve zayıf olmasını engeller. Antifungal ve antibakteriyel içeriğe sahip olan sarımsak, bu özelliği ile tırnakların hızlı uzamasını sağlar. İyi bir nemlendirici olan zeytinyağı, tene etkili şekilde nüfuz eder. Zeytinyağı, tırnakları güçlendirir ve kütikülleri yumuşatır.

Önerilen Haberler