Tırnaklarınıza Zarar Veren 7 Alışkanlık

Tırnaklarınıza Zarar Veren 7 Alışkanlık

Tırnaklarınızın bakımlı ve sağlıklı görünmesini istiyorsanız farkında olmadan yaptığınız bu alışkanlıklardan vazgeçin!

El ve tırnak bakımı güzellik rutinlerimiz içerisinde en az cilt bakımı kadar önem taşıyor. Her fırsatta kırılarak güçsüzleşen ve şekli bozulan tırnaklarınızın güzelliğinize gölge düşürmesini istemiyorsanız tırnaklarınıza zarar verecek bazı alışkanlıklardan uzak durmanız gerekiyor. Günlük hayatta farkında olmadan yaptığınız bu alışkanlık ve hatalı uygulamalar ne yazık ki hayalinizdeki kusursuz tırnaklara kavuşmanıza engel oluyor.

Jel Oje Kullanımına Dikkat!

Normal ojelere göre daha kalıcı olan ve uzun süre çıkmayan jel ojeler kadınlar tarafından oldukça kullanışlı bulunsa da bu ojelerin tırnağı incelttiği belirtiliyor. Bu nedenle jel ojeleri size tarif edilen uygun koşullarda çıkarın ve tırnaklarınızın 1 hafta hava almasını bekleyin.

Takma Tırnak Kullanmayın

Takma tırnak kullanmak tırnaklarınıza büyük ölçüde zarar verir. Takma tırnaklar için kullandığınız yapıştırıcı, tırnakları çıkarırken kendi tırnak yüzeyinizin çizilmesine ve zarar görmesine neden olabilir.

Deforme Olmuş Yarım Ojeler…

Yarısı silinmiş, uçları çıkmaya başlayan ojeler ellerinizde rahatsız edici kötü bir görüntü çıkmasına ve tırnaklarınızın yarı yarıya hava almasına neden olur.

Tırnaklarınızın Uçlarını Soymayın

Gergin ve stresli durumlarda tırnaklarınızla oynamayın. Tırnak uçlarını, üst yüzeyini soymak tırnaklarınıza zarar veren bir diğer alışkanlıktır.

Tırnaklarınızla Paket Açmaya Çalışmayın

Sıkı sıkıya bantlanmış, sarılmış zorlu paketleri açmaya çalışırken tırnaklarınızı kullanmayın. Tırnaklarınız kırılabilir ve zarar görebilir.

Eski Ojelerinizle Vedalaşın

Tarihi geçmiş, eski ve bozulmuş ojelerinizi kullanmayın. Unutmayın ki diğer kozmetik ürünlerinde olduğu gibi ojelerin de bir kullanım süresi var. Kıvamı bozulmuş ojeler pürüzlü durur, düzgün sürülmez ve tırnaklarınız için tehlike arz edebilir.

Sürdüğünüz Ojeyi Uzun Süre Kullanmayın

Oje sürdükten sonra aradan günler geçse de çoğu kez silmeyi unutur ve üşeniriz. Ojelerinizi mümkünse 2 günden fazla tırnağınızda tutmayın. Tırnaklarınızın hava almasını sağlayın.
Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.