Tok Tutan Bu Besinler Kilo Vermeyi Kolaylaştırıyor Tok Tutan Bu Besinler Kilo Vermeyi Kolaylaştırıyor

Tok Tutan Bu Besinler Kilo Vermeyi Kolaylaştırıyor

Bazıları sofralarınızdan eksik olmuyor, bazıları da mutfağınıza yeni giriş yaptı. Ama hepsi tok tutuyor ve kilo vermenize yardım ediyor.

Tok tutan besinler, kilo vermenize yardım ederek daha az besin tüketimini ve diyetinizi korumanızı sağlıyor. İşte diyetinizde yer vereceğiniz besinler.

FINDIK EZMESİ YA DA FINDIK

Protein ve yağlar açısından çok zengin bir besin kaynağı olan fındık, salatalara ve ara öğünlere katılabilir. Ekmek üzerine fındık ezmesi sürerek de tüketebileceğiniz bu besin kaynağı uzun süre tok kalmanızı sağlayacaktır.

ARPA

Tahıl grubu besinler içinde belki de en yüksek lif oranına sahip besin arpadır. Bir fincan kabuklu arpada, 16 gram lif bulunur. Tahıl olması ile tok tutucu özelliği olan arpa, bir insanın günlük selenyum ve manganez ihtiyacının büyük kısmını karşılar.

AVOKADO

Birçok meyve sebzenin aksine yüksek oranda protein içeren avokado, doymamış yağ asitleri bakımından da zengindir. Benzer orandaki muza göre göre 2 kat daha fazla potasyum içermektedir. Avokadonun tok tutucu ve yağ yakıcı özelliği de göz önünde bulundurulduğunda diyet döneminiz için ideal besinlerden biri olduğu görülmektedir.

TATLI PATATES

Tok tutma özelliği ve yüksek lif oranı ile diyet döneminde size destek olan tatlı patates, menülerinizde daha sık yer alması gereken bir besindir. A vitamini deposu olan tatlı patates,yüksek oranda lif içeriyor.

KİNOA

Yüksek oranda lif içeren kinoa, gluten içermiyor. Tam bir protein deposu olması da onu özel bir besin yapıyor. Bir fincan pişmiş kinoada 8 gram protein ve 5 gram lif bulunuyor. Buna ek olarak kompleks karbonhidratlar diyet düzeninizi korumanıza yardım ediyor.

MERCİMEK

Mutfağınızın vazgeçilmezlerinden olan mercimek, özellikle vegan beslenenler için iyi bir menü seçeneğidir. Öğünlerinizde mercimek tercih ettiğinizde uzun süre tok kaldığınızı göreceksiniz.

HUMUS

Uzun süre tok kalmanızı sağlayan en ideal besinlerden biri de humustur. 100 gram humusta 4 gram lif ve 8 gram protein bulunuyor.

CHİA TOHUMU

Yüksek oranda doymamış yağ asitleri içeren chia tohumu, protien ve lif yönünden de zengindir. Chia tohumu, sağlık açısından birçok faydası olması ve tok tutması ile menülerinizde yer almalıdır.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler