Travma geçiren genç kız, her gün 11 Haziran sabahına uyanıyor!

Travma geçiren genç kız, her gün 11 Haziran sabahına uyanıyor!

ABD'nin Illinois eyaletinde yaşayan Riley Horner, 11 Haziran'da katıldığı konserde sanatçının sahneden seyircilerin üzerine atladığı esnada başına darbe aldı ve travma geçirdi.

Konserde sanatçının sahneye atlaması sonucu aldığı darbe ile travmaya yaşayan Riley Horner'ın beyni hasar gördü. Genç kadının beyninin 2 saatlik zaman dilimlerine resetlendiği ifade edildi. Genç kız ise her sabah uyandığında 11 Haziran tarihine uyandığını düşünüyor.

HAFIZASI 2 SAATE RESETLENDİ

Aldığı darbe sonucu hafızasının 2 saatlik zaman dilemlerine resetlendiği ifade edilen genç kız, uyandığında ise kendisinin 11 Haziran sabahına uyandığını düşünüyor.

"ANI BİRİKTİREMİYORUM VE GERÇEKTEN KORKUYORUM"

WQAD'nin kendisiyle röportaj yaptığını bile unutan genç kız, yaşadıklarını şöyle aktardı: "Kapımda bir takvim var, baktığımda eylül ayında olduğumuzu görüyorum ve 'Vay be' diyorum. Benim için olduğu kadar ailem için de ağır bir durum bu. İnsanlar da anlamıyor. Film gibi. Kafam çok karışık, hatırlamak istiyorum ama yapamıyorum. Anı biriktiremiyorum ve gerçekten korkuyorum."

AMCASININ ÖLDÜĞÜNÜ HATIRLAMIYOR

Travma yaşayan genç kızın annesi, kızlarına ne kadar söyleseler de amcasının öldüğünü ama her sabah ona söylemelerine rağmen amcasının öldüğünü hatırlamadığını söylüyor.


Önerilen Haberler