Tükenmiş ilişkinin 5 işareti

Tükenmiş ilişkinin 5 işareti

Partnerinizde ve sizde görülen bazı davranışlar ilişkinizin tükenmişliğini ortaya koyuyor. Siz ne kadar "hayır, öyle değil" deseniz de tükenmiş bir ilişki kendini belli ediyor.

Çiftlerin birbirlerine karşı gösterdiği umursamaz, beğenmez ve isteksiz davranışlar ilişkinin tükenmişliğini ortaya koyuyor. Siz de partnerinizle beraberken davranışlarınızı gözden geçirerek ilişkinizin tükenip tükenmediğini anlayabilirsiniz.

1.VURDUMDUYMAZLIK

Çiftlerin birbirlerine karşı umursamaz tavırları belirli bir boyuta kadar normaldir ancak bu durum devamlı hale gelmiş ve çiftler birbirlerine karşı vurdumduymaz tavırlar sergiliyorsa bu durum ilişkinin tükendiğini gösterir.

2.BİTMEYEN ÖFKE

Partneriniz yaptığınız her şeye öfkeleniyor ve size karşı hep agresifse bu durum ilişkiyi sarsacaktır. Bir de sebepsiz küsmeler eklenmişse tükenmişlik kendini iyice belirginleştirmiş demektir.

3.KISKANÇLIK KRİZLERİ

Kıskançlık yüzünden bitip tükenmek bilmeyen tartışmalar yaşanıyorsa, cep telefonunuzu devamlı araştırıyor ve sizi adım adım takip ediyorsa, güven duygusu kalmamış ve ilişkiniz zedelenmiş demektir. Bu ve benzeri davranışlar ilişkinizin tükendiğini gösteren işaretlerdir.

4.KÜSÜP BARIŞMALAR

"Artık buraya kadar" deyip ilişkiyi bitirmek ve ertesi gün hiçbir şey olmamış gibi devam etmek ilişkinin tükenme noktasına geldiğinin göstergesidir. Bu durumu alışkanlık haline getirmiş ve durmadan küsüp barışıyorsanız ilişkinizin tükendiğini bilmelisiniz.

5.BEĞENMEZLİK

Tarzınız, giyiminiz, tercihleriniz ve saç şekliniz gibi birçok konuda partneriniz size şikayette bulunuyor ve sizi beğenmiyorsa, saçınızı kestirdiğinizde bunu fark etmiyorsa ilişkinizi çoktan tükenmiş demektir.

Önerilen Haberler