Tüm Zamanların İlişkilere Dair Verilen En Büyük Öğütleri

Tüm Zamanların İlişkilere Dair Verilen En Büyük Öğütleri

Çift ve aile terapistlerinin her zaman çiftlere verdikleri tavsiyeler, ne kadar klasik olsa da bir o kadar da doğru. İşte, terapistlerin her zaman söylediği tavsiyeler…

İlişkilerin ilişki ve çıkışlı olduğu dönemlerde terapistlere başvuran çiftler bazı tavsiyelere kulak verirler ve çiftler arasındaki uyum ve ilişkiyi artırmak adına bu öğütler altın değerindedir.

KENDİNİZ VE PARTNERİNİZ İÇİN HER ZAMAN KİŞİSEL GELİŞİME YÖNELMELİSİNİZ

Hem karşı taraf hem de kendiniz için kişisel olarak gelişmeli ve hatalarınızı düzeltmeye yönlenmelisiniz. Daha iyi biri olmak ilişkiyi kuvvetlendirecek ve kendinizi sevmenizi sağlayacaktır.

İYİ İLİŞKİLER HEMEN OLMAZ

Karşılıklı olarak birbirinizi tanımanız ve anlamanız için olan ilişki süreci hemen iyi olmaz. Yavaş yavaş ders alarak sağlam adımlarla ilerler. Kopmaz bir bağ haline gelir.

TARTIŞMA SIRASINDA "ASLA" VE "HER ZAMAN" GİBİ BÜYÜK KONUŞMAYIN

Özellikle suçlama niteliğinde "her zaman böylesin" ve "asla şunu yapmazsın" şeklindeki konuşmalar daha sonra ilişkinize zehir olarak geri dönecektir. Tartışmayı daha da büyütecektir.

HER TARTIŞMA PARTNERİNİZİ TANIMAK İÇİN FIRSATTIR

Bir tartışmayı ilişkinizi yıpratan ve kötü gittiğini gösteren bir işaret olarak görmektense partnerinizi tanımak olarak değerlendirin. Böylece gelişmeye açık olacaksınızdır.

ÖNEMLİ BİR KONUYU MESAJLA KONUŞMAYIN

Önemli bir konu tartışırken karşınızdakinin mimik ve jestleri göremez ve söylediklerinize nasıl tepki verdiğini bilemezsiniz. Bu durum ilişkilerde yaşanan iletişimsizliğe ve yanlış anlaşılmalara yol açar.

Önerilen Haberler