Türk Dizilerinin Yeni Adresi: Miami

Türk Dizilerinin Yeni Adresi: Miami

Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle İçerik Fuarı'nda ve NATPE-Miami TV'de sergilenecek olan Türk dizileri arasında "Diriliş Ertuğrul", "Çukur", "Bir Zamanlar Çukurova" ve "Payitaht: Abdülhamid" gibi diziler bulunuyor.

DİZİ İHRACATINDA DÜNYA İKİNCİSİYİZ

Dizi ihracatında dünyada 2. sıraya yükselen Türk Dizi Sektörü, "NATPE-Miami TV ve İçerik Fuarı"na taşınıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığının desteği ile sağlanan katılım 22-24 ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek.Kapsamlı bir katılımın gösterildiği fuara, 750'yi aşkın uluslararası katılımcı, 300'e yakın satıcı firma ve 2 bin 500 sektör temsilcisi boy gösterecek.

Dünyada günlük hayatın bir parçasına dönüşen Türk dizileri, özellikle Latin Amerika ülkelerinde gösterdiği performans ile küresel başarı hikayesi yazıyor.

MIAMI YOLCUSU DİZİLER

"Diriliş Ertuğrul", "Çukur", "Bir Zamanlar Çukurova" ve "Payitaht: Abdülhamid" gibi diziler, Miami yolcusu olacak yapımlar arasında yer alıyor.

TİCARET HEYETİ OLUŞTURULDU

İstanbul Ticaret odası ve Kültür ve Turizm Bakanlığı temsilcileri ile oluşturulan Ticaret heyeti, global pazarla bir araya gelecek. Kurulacak stant ile dünyaya tanıtılacak olan Türk dizileri için hedef ülkeler olarak Arjantin, ABD, Kanada, Brezilya, Peru, Şili, Kolombiya ve Meksika gibi ülkeler belirlendi.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler