Üç Günde Hızlı Kilo Verdiren Muz Diyeti Nasıl Yapılır?

Üç Günde Hızlı Kilo Verdiren Muz Diyeti Nasıl Yapılır?

Kısa bir sürede hızlı kilo verdiren muz diyeti son zamanlarda çok revaçta. Muz diyeti ile kilo vermek çok kolay. Peki, hızlı kilo verdiren muz diyeti nasıl yapılır? Muz diyeti ile nasıl kilo verilir? Sizin için bir üç günlük bir de yedi günlük hızlı kilo verdiren muz diyeti hazırladık.Potasyum, B vitamini, magnezyum, sıfır yağ ve kolesterol… Muzun faydaları say say bitmez. Son zamanlarda Japonya'da ünlenen hızlı kilo verdiren muz diyetinden sonra bu faydalara bir tanesi daha eklenmiş oldu. Muz diyeti ile kilo vermek en lezzetli diyet olabilir.

Diğer diyetleri uygulamaktan sıkılıp vazgeçiyorsanız muz diyeti tam size göre. Bir yandan hızlıca kilolarınızdan kurtulurken bir yandan da muzdan alacağınız serotonin sayesinde ruh haliniz yükselecek. Muz diyeti nasıl yapılır sorusunun cevabı ise oldukça basit. İşte hızlı kilo verdiren muz diyetinin üç günlük veya yedi günlük uygulamaları…Muz diyeti nasıl kilo verdiriyor?

Muz diyeti ile kilo verenlerin çok olmasına şaşırmamak lazım. Muzdaki enzimler sindirimi hızlandırarak besinlerin emilimini kolaylaştırır. Muzun içerdiği lifler tokluk hissi yaratarak vücudun yağ yakma hızını arttırır. 

Üç günde hızla kilo verdiren muz diyeti nasıl yapılır?Üç gün boyunca kahvaltıda günde 3-5 muzu 3-4 bardak az yağlı süt ile birlikte tüketin. Ayrı ayrı da tüketebilirsiniz birleştirip smoothie haline de getirebilirsiniz. Eğer süt sevmiyorsanız badem sütü veya yoğurt kullanabilirsiniz. Muzlarınızı süt ile karıştırmadan önce birkaç saat dondurursanız, lezzetli bir dondurma yapabilirsiniz. Geri kalan öğünlerde alkol, tatlı ve süt ürünleri dışındaki yemekler serbest. Üç günlük muz diyeti size 3 kilo verdirebilir.

Yedi günlük muz diyeti nasıl yapılır?Muz diyeti ile 4 kilo verebilirsiniz. Bu yedi gün boyunca sadece kilo vermekle kalmayacaksanız, küçük bir detoks yapmış olacaksanız. Bu diyet için sadece muz, yeşil çay ve iki yumurtaya ihtiyacınız var. Her gün dilediğiniz kadar yeşil çay için ve günde 1 kilo muz yemeye çalışın. Protein alımınızı dengelemek için iki adet yumurta yiyin. Bu diyeti bitirdikten sonra eski yeme alışkanlıklarınıza yavaş yavaş dönmeye dikkat edin. İlk birkaç gün şeker, alkol ve işlenmiş gıdalardan kaçının.

Önerilen Haberler