Uçak Biletini Ucuza Almanız için 5 Tüyo

Uçak Biletini Ucuza Almanız için 5 Tüyo

Uçak biletlerinin pahalı olmasından yakınıyorsanız, küçük detaylara dikkat ederek uçak biletinizi çok daha ucuza alabilirsiniz.

Uçak yolculuğunuz için aynı bileti 100 liraya da, 500 liraya da alabilirsiniz. Diğer biletlerden farklı olarak, uçak biletlerinin değişken bir sistematiği vardır. Bu sistematiğe göre hareket ederek uçak biletini ucuza alabilirsiniz.

TARAYICINIZ GİZLİ MODDA OLSUN

Uçak bileti alırken bilet fiyatlarının aniden yükseldiğini görebilirsiniz. Bu durum sizde "hemen bilet almalıyım" hissi oluşturacaktır. Fiyat dalgalanmalarının önüne geçmek için tarayıcınızı gizli modda çalıştırın.

KAMPANYALAR

Gideceğiniz yerleri ve tarihleri belirleyin. Sonra uçak kampanyalarını takip edin. Sizi ilgilendiren kampanya olduğu zaman fırsatı kaçırmayın.

2-3 AY ÖNCEDEN PLANLAYIN

Uçak bileti fiyatları uçuş tarihi yaklaştıkça artacaktır. Bunun için ileriye dönük planlama yapmalısınız. 2-3 ay öncesinden programınızı belirleyin ve buna göre bilet alın. Uçuş yaptığınız gün bilet fiyatlarına bakarak, ne kadar karlı bir iş yapmış olduğunuzu anlayacaksınız.

KIYASLAYIN

Uçuş yapacağınız yere birden fazla havayolu firması gidiyorsa, mutlaka kıyaslama yapın. Fırsatı kaçırıyor olabilirsiniz. Bu kıyaslamayı kolayca yapabilmeniz için çeşitli web siteleri ve uygulamalardanyararlanabilirsiniz.

HAFTA İÇİ UÇUN

Hafta sonu uçuşları talebin yoğun olduğu ve fiyatların hafta içine göre daha yüksek olduğu zaman dilimleridir. Bu nedenle uçuşunuzu hafta içi bir tarihe denk getirmek size avantaj sağlayacaktır.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler