Ülkelerin güzellik ikonları

Ülkelerin güzellik ikonları

Her ülkenin kültürü, giyinişi, dini inanışı ve yaşam şekline göre güzellik standartları değişim gösterir. Genelde bu algı kısa bir zamanda oluşmak yerine uzun yılları alır. Bu değişim ile her ülkedeki insanların güzel bulduğu insan tipi değişim gösterir.

Bu güzellik algısına göre ülke insanlarının gözlerine hoş görünen bazı ikonlar yani tanınmış isimleri var. Bu isimler, o ülkedeki neredeyse kadın ve erkek herkese oldukça çekici geliyor.

GÜNEY KORE

Güney Kore'de kadınlar hep beyaz tende kalmaya çalışmaları ve zayıf olma çabaları ile biliniyor. Uzun boy takıntılı olan Kore'li kadın ve erkekler için bu özellikleri barındıran ve yuvarlak, bebeksi yüz hatlarıyla da onlar için oldukça önemli olan Miranda Kerr tam bir güzellik tanrıçası.

SUUDİ ARABİSTAN

Estetik takıntılı oldukları tüm dünyaca bilinen Suudi kadınlar, doktorlara binlerce dolar ödeme yapmaktan asla çekinmiyor. Bol estetikli olduğu aşikar Kim Kardashian onlar için oldukça güzel kabul ediliyor ve çok beğeniliyor. Bunun yanında Kim'in çok beğenilmesinin bir diğer nedeni de yoğun makyaj yapması ve Suudi kadınları makyaj sever yönleri.

AVUSTRALYA

Soğuk bir ülke olan Avustralya için güzellik simgesi genelde yanık ten ve karamel saçlar olarak görülüyor. Spor faaliyetlerinde de oldukça önde olan Avustralya için atletik fiziği ile bilinen Gisele Bündchen ışık öpmüş gibi duran saçları ve atletik vücudu ile tam bir güzellik simgesi.

İSPANYA

İspanya, tüm dünyada adını duyurmuş ve kendi ülkesinden çıktığı için her fırsatta gurur duyduğu Penelope Cruz'u adeta ilahlaştırıyor. Akıllı ve güzel Penelope tam bir İspanyol güzeli.

ÇİN

Çin insanları her insan gibi kendinde olmayanı beğenmeye meyilli. Çin'de yaptığı işler ile oldukça popülerleşen Sophie Marceau, Çin için oldukça önemli bir ikon.

Önerilen Haberler