Ünlüler Datça Sandaletlerini Tercih Ediyor

Ünlüler Datça Sandaletlerini Tercih Ediyor

Datça'da oturan mehmet ve Tufan Türk kardeşler, yaklaşık 50 yıldan bu yana el yapımı sandalet üretiyor. Emel Sayın ve Türkan Şoray gibi ünlü isimlere müşterileri.

Datçalıların 'Paşa Dede' olarak tanıdığı Datça sandaletlerinin ustası Adem Türk'ün yaşamını yitirmesiyle mesleğini oğulları 66 yaşındaki Tufan Türk ve 68 yaşındaki Mehmet Türk sürdürüyor. Babasının yanında iyi bir çıraklık dönemi geçiren iki kardeşin usta ellerinden çıkan sandaletler, beğeniliyor. Yat limanı ve Ambarcı Caddesi'ndeki atölyelerinde çalışan iki kardeşin saf deriden ürettikleri yüzlerce çeşit tasarım sandalet hem yerli hem de yabancı turistlerin dikkatini çekiyor. Deri sandaletlerin ayak sağlığına uygun olduğunu belirten Mehmet Türk, şöyle dedi:

"BİR ÇIOK KİŞİNİN AYAĞINDA GÖREBİLİRSİNİZ"

"Sandaletlerimizi hemen hemen birçok kişinin ayağında görmeniz mümkün. Özellikle adını duyup da adresine teslim sipariş verenlerin sayısı da gün geçtikçe artıyor. Kaliteli malzemeden el emeği ile hazırladığımız sandaletleri modern ayakkabı tasarımlarına uygun olarak da yapmaya başladık. Özel malzemeden yapılan sandaletlerimiz uzun yıllar dayanıklılığını ve kalitesini korumaktadır."

ÜNLÜ İSİMLER ALIYOR

Mehmet Türk, yaptıkları sandaletleri Emel Sayın ve Türkan Şoray gibi ünlü isimlere de gönderdiklerini söyledi.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.