Ünlülerin Makyaj Sanatçısından Yaz Makyajı Trendi!

Ünlülerin Makyaj Sanatçısından Yaz Makyajı Trendi!

Türkiye'nin ilk ve önde gelen profesyonel makyaj sanatçısı Hamiyet Akpınar, yaz gelirken makyaj trendlerini paylaştı. Bu sene yaz makyajında neler trend, doğru makyaj nasıl olur? sorularının cevaplarını veriyor.

Yurt dışı ve yurt içinde adını duyurmuş olan Akpınar, bu sezona hakim olan tonları ve trendleri bizlere anlatacak. Ünlülerin makyajını da yorumlayan makyaj sanatçısı, önemli tüyolar veriyor.

TEN MAKYAJI EN AZA İNDİRGENMELİ

Birçok ünlünün makyajını yapan Hamiyet Akpınar, yaz için cilt makyajını minimize etmeyi önerirken ışıltı tavsiye ediyor. Ten makyajı için sadece güneş koruma faktörlü kremlerin yeterli olduğunun üstüne bastı.

Ciltlerin güzelliği ve detaylarının güneş altında daha da belirginleştiğinden bahseden profesyonel sanatçı, güneşli havalar gelirken makyajsız makyajın popülerliğini koruduğunu belirtti. Ayrıcabakımlı ciltlere yeni bir boyut atlatan ışıltı ve simlerin klasik görünümlere karşı koyduğuna değindi.

NEMLENDİRİCİ ÖNEMLİ

Akpınar, "Güneşli ve fazla sıcak havalarda ten makyajını minimuma indirmek gerek. Bunun için ilkbahar dönemi cilt bakımları için çok iyi değerlendirilmeli.Ciltler temiz, pürüzsüz ve dinç gözükmeli.

"Cildine yaz makyajını yakıştırdığım ünlülerden ilk aklıma gelenler Sinem Kobal, Ezgi Eyüboğlu Yıldırım, Hande Doğandemir, Sevda Erginci, Aybüke Pusat ve Neslihan Atagül Doğulu gibi doğru nemlendirilmiş, güzel cilt sahibi isimlerler..." şeklinde konuştu.

YOĞUN PASTEL TONLAR BU SENE MODA

Cesur ışıltılar, kırmızı ruj,çizgisel formdaki eyelinerlar, yoğun pastel tonlar, dumanlı göz makyajı eşliğindeki nötr kahveler ve şeftali tonlarındaki canlı yanakların yeni sezondaki hakimiyetini öne çıkardı.

Akpınar,yaz makyajına ünlülerden örnek verirken Türkiye'de cildini beğendiği Sinem Kobal, Ezgi Eyüboğlu Yıldırım, Hande Doğandemir, Sevda Erginci, Aybüke Pusat ve Neslihan Atagül Doğulu gibi ünlü isimlere bu tarz uygulamaların çok yakıştığını belirtti.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.