Ütü alırken bunlara dikkat!

Ütü alırken bunlara dikkat!

Kadınların en büyük uğraşlarından olan ütü, doğru seçimlerle oldukça kolay ve pratik bir uygulamaya dönüşüyor. İşte daha kolay ütü yapmak için ütü seçiminde dikkat etmeniz gerekenler…

Devamlı gelişen ve değişen teknoloji, ütüleri de yeni formlara sokuyor. Bu da ütü seçimlerinde kendinizi güncellemeniz ve yeni kriterlere göre ütü seçmenizi gerektiriyor.

ZAMAN VE GÜÇ PERFORMANSI

Ütü alırken öncelikle zaman ve güç performansına dikkat edilmelidir. Aldığınız ütü enerji ve güç bakımından ideal değilse ondan istediğiniz performansı alamazsınız. Bu yüzden öncelikle ütünün W değerine bakın. Bu değer 2 binin üzerinde olmalıdır.

LEKE TUTMAMA ÖZELLİĞİ

Kumaş yüzeylerde sorun yaşamamak için ütünüzün leke bırakmama özelliğine dikkat etmelisiniz. Bu yüzden anti-drip özelliği olan ütüleri tercih edebilirsiniz. Böylece ütü yaparken kumaşlarda leke tutuma sorunu ile karşılaşmazsınız.

ÇİFT ÇİZGİ SORUNUNU BAŞTAN ÇÖZÜN

Ütü alırken ütünün şok buhar olması özelliğine bakarak ütü sırasında çift çizgi yaşama sorunundan kurtulabilirsiniz. Bu yüzden ütü alırken şok buhar özelliği olan modelleri seçmelisiniz.

ÜTÜ TABANI ÇOK ÖNEMLİ

Ütünüzün tabanının anodilyum, t-ionic glide veya steam glide gibi özellikte olması ütü yaparken yapışma ve yakma gibi sorunlarla karşılaşmanızı engeller. Yapışma ve çekme yapmaya karşı koruma sağlayan bu taban yüzeyler ütü alırken temel kriterlerden biri olmalıdır.

OTOMATİK ISI ÖZELLİĞİ

Otomatik ısı ayarı ütülerin son teknoloji özelliğidir. Genellikle üzerinde karmaşık düşmelerin bulunduğu ütüler artık pratik özelliklere kavuştu. Kumaşın türüne göre kendini ayarlayan ütülerle ütü yapmak oldukça kolay bir hale geliyor.

Önerilen Haberler