Uyanır uyanmaz yendiğinde kilo verdiren besinler

Uyanır uyanmaz yendiğinde kilo verdiren besinler

Bazı besinler, sabah erken saatlerde, hatta uyanır uyanmaz yenildiğinde kilo verme konusunda yardımcıdır. Özellikle diyet yapanların masalarından eksik etmemeleri gereken besinlerin başında gelen bazı yiyecekleri sizin için derledik.

Gece en son saat kaçta yediğimize göre değişse de genelde sabah uyandığımızda midemiz boştur. Bu hissiyata yenilip çokça yemektense nefsimizi bazı besinlerle doyurmak çok daha sağlıklı bir tercihtir. Bu besinleri seçerken ise ekstra kilo verdirenleri seçip kilo kontrolünüzü sağlayabilirsiniz.

KAHVE

Kahve içerisindeki kafein oranı sebebiyle genelde sağlıksız gibi algılanır ancak kafein, dozunda alındığında hem bir uyarıcıdır hem de size yoğun bir tokluk hissi verir.

YUMURTA

Rejim yapanların baş tacı. Siz de güne protein deposu yumurta ile başlarsanız hem ciddi bir tokluk yaşarsınız hem de güne oldukça zinde başlamış olursunuz.

LOR PEYNİRİ

Lor peyniri bağışıklık sistemini güçlendiren bir besindir. Sabah uyandığınızda bir miktar lor peyniri yemek, uyanmak için istediğiniz enerjiyi size verecektir. Kas sağlığına da oldukça faydalı olan lor, temin edilmesi oldukça kolay bir besindir.

YULAF EZMESİ

Gelelim diyet yapanların göz bebeği yulafa. İster su ile ister sütle karıştırın, ister ısıtıp yiyin isterseniz soğuk tercih edin. Yulaf her zaman sizi en çok tok tutacak ve bu sayede kilo vermenize yardımcı olacak besindir.

YOĞURT

Yoğurt içerisindeki yararlı probiyotikler sayesinde vücut için oldukça yararlıdır. Bunun yanında içine biraz zerdeçal ve pul biber atılmış yoğurt ile güne başlarsanız tokluk hissiniz oldukça uzun kalacaktır.

Önerilen Haberler