Uyuyarak güzelleşmek için 4  öneri

Uyuyarak güzelleşmek için 4 öneri

Güzellik uykusu için özel bir uykuya ihtiyacınız yok. Günlük uyku ihtiyacını karşılarken dikkat edeceğiniz bazı hususlar sizi cildinizi korumaya ve onarmaya yardımcı olacaktır.

Güzelliğin ilk kaynağı cildimizdir ve gün boyu yorulan ve yıpranan cildimizi iyileştirmek için en güzel zaman gece uyku vaktidir. Para harcamadan sadece 4 basit uygulama ile cildinizi güzelleştirebilirsiniz.

Yüzünüzü yatmadan önce yıkayın

Her gün yatmadan önce cildinizi temizleyerek kirlerden arındırabilirsiniz. Böylece tüm gece kirler cildinizde kalmaz. Peelinglere bile gerek olmadan sabun ve su yardımı ile yapabilirsiniz.

Yüzünüzü nemlendirin

Hem günlük hayatta hem de yatarken ne zaman olursa olsun cildi koruyan en önemli şey nemlendirmektir. Yaşlanmayı ve kırışmayı engellemenin ve dinç bir cilde sahip olmanın yolu nemlendirmeden geçer. Bu nedenle gece siz dinlenirken bırakın cildinizde nemlensin.

Bir bardak suyu baş ucunuzda bulundurun

Dışarıdan sağladığınız nem desteği tek başına yeterli değildir. Cildimiz asıl nemini sudan alır. Bu nedenle yatmadan önce ve gece ara ara uyandığımızda su içerek cildi nemlendirin. Hatta mümkünse sabah uyandığımızda da.

Uykunuzu tam alın

Uzmanların ideal uyku süresini 7-8 saat olarak belirlediğini hepimiz biliyoruz. Ayrıca daha az ya da fazla uyumanın sağlığa ve cilde faydalarını da. Özellikle günün yorgunluğu ve dinç bir cilt için uyku süresi önemli.

Önerilen Haberler