Uzun İlişkinin 10 Sırrı

Uzun İlişkinin 10 Sırrı

Uzun bir ilişkiyi hedefliyorsanız bazı kavramları kişilik özelliği haline getirmelisiniz. Eşiniz de aynı kavramları benimsediği zaman, ilişkiniz uzun soluklu bir yola girecektir.

Sevgi, saygı, fedakarlık, samimiyet, hoşgörü, mantık ve kararlılık temeline oturtulmuş bir ilişki, hayat boyu sürecek bir beraberliğin işaretleridir.

1.BERABER ZAMAN GEÇİRİRLER

İlişkinin ömrünü uzatacak en önemli faktör, zamanı paylaşmaktır. Çiftler arası uyum beraber zaman geçirdikçe sağlanır. Yeterince beraber zaman geçirmeyen ve birbirlerinden çok başkalarıyla zaman geçiren çiftlerin ilişkileri, bir çiçeğin ömrü kadar olacaktır.

2.AÇIK VE DÜRÜSTTÜRLER

Birbirlerine karşı açık ve dürüst davranan çiftlerin arasında güven duygusu gelişir.Birbirlerine güvenen çiftlerin ilişkisi küçük sorunlarla yıkılmaz. Büyük sorunlar da kolayca çözüme kavuşur.

3.SAYGI VE SEVGİNİN BİRLİKTELİĞİ

Birbirlerini sevmeyen çiftlerin ilişkisi kısa olacaktır. Saygı olmadan da sevgi olmayacağı için, uzun ve mutlu bir evliliğin temelinde sevgi ve saygı dengesi yatmaktadır.

4.SORUNLARI PAYLAŞIRLAR

Uzun süreli ilişkiler de her konuda uyum görülür. Güzel şeyleri olduğu gibi sorunları da paylaşırlar. Çiftler eğer sorunlarını paylaşmıyorsa ve bir taraf içine kapanıyorsa ciddi bir soru var ve ilişki tıkanmış demektir.

5.AŞKLARINI TAZELERLER

İlişkileri uzun süren çiftler, birbirlerine karşı cömert davranırlar. Özel günler ve yıldönümleri ile kalmaz, küçük sürprizlerle aşklarını daima taze tutarlar.

6.OLDUĞU GİBİ KABULLENİRLER

Çiftler birbirlerini değiştirmeye çalışmak yerine karakteristik özelliklerini kabul ederek, onu farklı kılan şeyleri kabul eder. Bu, çiftlerin birbirlerine olan bağlılığını maksimum seviyeye çıkarır.

7.HOŞGÖRÜLÜDÜRLER

Uzun süreli ilişkinin temelinde yatan en büyük sır, hoşgörüdür. Hatalar, kusurlar, yanlış anlamalar, ve ilişkiye zarar verecek olumsuz durumlar, hoşgörü ile silinir atılır. Hoşgörü, uzun bir ilişkinin olmazsa olmazıdır.

8.ÖZEL HAYATA SAYGILIDIRLAR

Çiftlerin geçmiş yaşamları ve mevcut sosyal çevreleri, onlar için bir sorun değil hayatlarını renklerinden ögelerdir. Bu dengeyi sağlayabilen çiftlerin ilişkisi uzun ömürlü olurken, bu durumu sorun haline getirip çıkmaza sokanların ilişkisi alarm vermeye başlayacaktır.

9.ORTAK HOBİLERİ VARDIR

Çiftlerin arasında uyumun yükselmesini sağlayan ortak hobiler, beraber zaman geçirme ve ortak amaçlara yönelik hareket etme duygusunu geliştirdiği için ilişkinin daha sağlıklı bir zeminde yürümesini sağlar.

10. TARTIŞMADA ÖLÇÜYÜ KAÇIRMAZLAR

Tartışma ilişki için zararlı yönleri olan bir unsurdur. Ancak mantıklı ve çözüm odaklı bir tartışma, ilişkiyi kuvvetlendirir. Sorunlarına çözüm bulmada etkin yöntemler geliştiren çiftler, mutlu ve uzun süreli ilişki yaşarlar.

Önerilen Haberler