Uzun ve mutlu ilişkinin sırları

Uzun ve mutlu ilişkinin sırları

Günümüzde her şeyin tüketim odaklı olduğunun artık hepimiz farkındayız. Bu tüketim çılgınlığı içerisinde insanlar aşklarını, sevgilerini ve ilişkilerini nasıl tüketmeden uzun süre devam ettirebiliyorlar?

İşin sırrı anlatıldığında basit ama uygulamaya geçince bazen zorlayabilecek türden denilebilir. Belirlediğimiz maddelerle uzun ilişkinin tarifini sizler için yazdık..

Hayatı beraber planlamak

Çiftlerin kişisel değerlerinin ortak bir payda da buluşabilmesi uzun ömürlü bir ilişki için önemli bir noktadır. Geleceğe dönük planlar yapılırken partnerinizle belli bir uyum yakalamak istikrarlı bir ilişki için temelleri oluşturur. Yeniliklere açık olmak, ortak hobiler edinmek, birlikte seyahat planlamak ve çocuk sahibi olmayı istemek gibi şeyler iki insanı birbirine daha sıkı bağlar. Karşılıklı anlaşmazlıkların ve çatışmaların olma riskini azaltmak için hayatı beraber planlamak önemlidir.

Problemleri konuşmak

Çevrenizde gördüğünüz en mutlu çiftlerin bile birbirlerine agresif ve soğuk davrandığı zamanlar olabilir. Uzun soluklu bir ilişkide bu tür zamanların olması normal bile karşılanabilir. Çiftlerin olumsuz ruh hallerini birbirlerine en önemlisi de ilişkine yansıtmamaları her ilişki için önem arz ederken uzun süreli ilişkiler de iş biraz daha değişiyor. Birbirlerine her anlamda çok yakın olan çiftlerin bazı ruh hallerini karşılayabilmesi ve bunlara anlayışla yaklaşması gerekir. Problemin ilişkide yada kendisinde olmadığının farkında olup durumu daha fazla büyümeden sağlıklı bir iletişimle çözmeye çalışmak en mantıklı olandır.

Bireysel özgürlük alanı

İlişkinizde uzun süreli mutluluğu sağlamak istiyorsanız partnerinize bağlı olduğunuz kadar karşılıklı özgürlüklerinde farkında olmalısınız. Birbirinizi kısıtlamamalı ve ilişkide karşı tarafa duyduğunuz güveni hissettirmelisiniz.Birbirlerine bireysel özgürlük alanı tanıyan çiftler, ilişkilerinde daha istikrarlı ilerlerler.

Zıtlıkları kabullenme

İlişkiye başlarken bazı zıt kutupların çekici yanları olabilir. Aşkın en yoğun olduğu dönemde bu zıtlıklar problem bile teşkil etmezken uzun vadede bazı sorunları doğurabilir. Uzun ilişkilerde sır, bu zıtlıkları birbirini değiştirerek yok etmek değildir. Var olan zıtlıkları kabullenmektir.

Birlikte gülebilmek

Uzun ilişkinin temeli birlikte mutlu ve huzurlu vakit geçirmektir. Günün sonunda ve yaşanılan her olayın bitiminde birlikte gülebileceğiniz bir ayrıntı yakalayabilmek en önemli nokta. Bunu başarabilen çiftler sahip oldukları bu mutluluğun kıymetini bilmeliler.

Önerilen Haberler