Uzun ve Sağlıklı Saçlar için 7 Önemli Tavsiye

Uzun ve Sağlıklı Saçlar için 7 Önemli Tavsiye

Yaz aylarında havuz, deniz ve güneşle iç içeyiz. Bu durum saçların daha fazla dökülmesine neden olabilir. İşte sağlıklı saçlar için tavsiyeler.

1. Her konuda olduğu gibi, sağlıklı saç için sağlıklı beslenme önemli

Sağlıklı beslenme tüm vücut sağlığına faydalı olduğu gibi saç sağlığı için de olmazsa olmaz öneme sahiptir. Saçların güçlü olması düzenli beslenmeyle başlar.

2. Şampuan seçimi doğru yapılmalı

Saç yapıları farklılık gösterir. Yağlı saçlar, kuru saçlar, ince telli saçlar, vs. Her saç tipine uygun şampuanlar mevcuttur. Bu konuda itinalı davranmak saçlar için önemlidir.

3. Kışın nemlendirici etkili saç maskeleri kullanılmalı

Kış aylarında saçlar kurur, kışın saçlara nemlendirici maskeler yapmak saçların canlanmasını sağlayacaktır.

4. Yazın güneşin etkilerinden koruyan kozmetik ürünler tercih edilmeli

Yazın güneş, saçlarda yanma meydana getirir. Ayrıca denize ve havuza girilmesi kırılmaların artmasına sebep olabilir. Bu noktada güneş etkilerini en aza indirecek yaz bakım ürünlerini kullanmak son derece faydalıdır.

5. Saç yıkanırken, saç derisine masaj yapılmalı

Bu şekilde saç derisinin gerginliği azaltılır. Saç derisi rahatlayınca ve saç derisindeki kan dolaşımı iyileşince saçlar güçlenecektir.

6. Dönemsel saç temizliği ile saçın uçlarındaki kırıklar aldırılmalı

Dönemsel saç temizliği ile saçın uçlarındaki kırıklar aldırılmalı. Saçlardaki kırıklar uçlardan köklere doğru ilerleme eğilimindedir. Belli aralıklarla saç kırıklarını aldırmak, hem saçın sağlığını koruyacak hem de uzamasını sağlayacaktır.

7. Aktarlardaki ürünler için deneme-yanılma yöntemi tek seçenektir. Zira %100 başarı garantisi yoktur

Aktarlardaki ürünler için deneme-yanılma yöntemi tek seçenektir. Zira %100 başarı garantisi yoktur. Aktarlardaki ürünler her insanda aynı sonucu vermez. Bunları denemek belli bir riski içerir ama deneme yanılma tek seçenektir.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.