Vintageseverler buraya! İstanbul

Vintageseverler buraya! İstanbul'daki antika pazarları

Teknolojinin yükseldiği ve yeni ürünlerin yükselişe geçtiği şu günlerde eskiye özlem arttı. Eski ve anlamı olan eşyalara meraklı olanların ve koleksiyonerlerin mutlaka gitmesi gereken antika pazarlarını derledik.

Alışverişin dinamikleri yeni, AVM odaklı ve fahiş fiyatlı. Ancak semt pazarlarında uygun fiyatlı ve ekoloji dostu bir alışveriş yapabilirsiniz. Üstüne üstün vintage ve antikaseverler için bu oldukça mutlu edin bir alışveriş olacaktır. Yaşanmışlıkları ve tarihi ürünleri satın almak isteyenler buraya...

1- BOMONTİ ANTİKA PAZARI

Feriköy Organik Pazarı ile aynı yerde pazar günleri kurulan antika pazarı biraz tuzlu. Ancak her çeşit ürünü özel bir ambians eşliğinde bulmak mümkün. Uzun süredir var olan bu pazarın müdavimleri buradan vazgeçemiyor.

2- KADIKÖY ANTİKACILAR PAZARI

Kadıköy'ün her yerinde antikacı bulmak mümkün. Özellikle cumartesi günleri Özgürlük Parkı'nın girişinde kurulan antikacılar pazarı oldukça meşhur. Haftada bir değerli eşyaların müzayedesi de oluyor. Ayrıca cuma günleri salı pazarının kurulduğu yerde de bit pazarı çeşitli fırsatlar sunuyor.

3- DOLAPTERE BİT PAZARI

Feylesof Sokak'ta kurulan ve cazip fiyatlar sunan bu bit pazarı son zamanlarda popüler oldu. Pazar günü erken saatlerde gidilmesi tavsiye edilen bu pazar çok geniş ve her şeyi bulmak mümkün. Eski kıyafetleri ve ev eşyalarını kolayca bulabileceğiniz pazarın ayrıca Panayia Evangelistria Rum Kilisesi manzarası da süper.

4- EMİNÖNÜ, KÜÇÜKPAZAR BİT PAZARI

Tarihi dokuyu ve sokakları da hissetmek isteyenler için küçükpazar oldukça cazip. Erken saatlerde açılan ve genellikle erken gidip en iyi ürünlere ulaşılması önerilen bu pazar her geçen gün küçülüyor.

5- HORHOR ANTİKACILAR ÇARŞISI

Fatih'te yer alan bu yer bir pazar değil ancak bir antikacılar çarşısı. 7 kattan oluşan ve 200'den fazla antikacı dükkanına sahip çarşıda her cebe uygun antika ürün bulmak mümkün.

Önerilen Haberler