Vücudunuzu yenileyen doğal peeling uygulamaları

Vücudunuzu yenileyen doğal peeling uygulamaları

Peeling, cildi ölü hücrelerden arındırma işlemidir. Yalnızca yüz için değil vücut için de kullanılmaktadır. Vücudun kir ve bakteri ile dolu olduğu zamanlar adeta bir kurtarıcı görevindedir. Evinizde kolaylıkla bulabileceğiniz birkaç malzemeyle kendi doğal vücut peelinginizi yapabilirsiniz.

Yüzeysel, orta derinlikle ve derin olmak üzere 3 tip peeling var. Orta ve derin peeling uzmanlar tarafından yapılır. Yüzeysel peeling ise, krem sürer gibi uygulandığı için çok daha basit ve kendiniz de yapabiliyorsunuz. Siz de pratik doğal tariflerle, vücudunuzu kir ve ölü derilerden kurtarmak istiyorsanız güzellik salonunu evinize taşıyıp kendi doğal peelinglerinizi yapabilirsiniz.

BADEMLİ PEELING TARİFİ

Malzemeler;

50 gr badem içi

1 bardak su veya süt

Yapılışı;

Badem içini blenderda süt veya su ile karıştırarak kıvamlı bir karışım elde edin. Hazırladığınız karışımı vücudunuza dairesel hareketlerle sürün. Yaklaşık 20 dakika beklettikten sonra bol su ile durulayın. Badem peelingi, vücudunuzu besleyip canlandırarak parlak görünmesini sağlar.

TÜRK KAHVESİ PEELING TARİFİ

Malzemeler;

Türk kahvesi telvesi

Bir yemek kaşığı zeytinyağı

Yapılışı;

Her iki malzemeyi boza kıvamına gelene kadar karıştırın. Oluşan karışımı vücudunuza dairesel hareketle uygulayın. Karışım kuruduktan sonra ılık suyla yıkayın. Kahve peelingi, cildi canlandırıp ve temizler.

DOMATES PEELING TARİFİ

Malzemeler;

1 adet domates

1 yemek kaşığı toz şeker

Yapılışı;

Domatesi rondodan geçirip püre haline getirin. İçine şekeri ilave edin. Karışımı vücudunuza sürün. Kuruyunca su ile yıkayın. Domates peelingi, vücudu ölü hücrelerden arındırarak bakterilerin temizlenmesine yardımcı olacaktır.

Önerilen Haberler