Yağ Yakımını Hızlandıran 7 Besin

Yağ Yakımını Hızlandıran 7 Besin

Kilo vermek isteyenlerin yardımına koşan yağ yakımını hızlandırıcı besinler daha hızlı kilo vermeyi ve sağlıklı kalmayı sağlıyor. Yağ yakımını hızlandıran 7 besin ile hem lezzetli besinler tüketiliyor hem de kilo veriliyor.

İşte yağ yakımını hızlandıran 7 besin.

1. KIRMIZI BİBER

Kırmızı biberin içeriğinde bulunan kapsaisin maddesi, kan akışını hızlandırıcı etkisi olduğu için vücut ısısını artırır ve kilo vermeye yardımcı olur.

2. YEŞİL ÇAY

Günde 2 bardak limonlu yeşil çay tüketmek metabolizmayı hızlandırmayı sağlar. Özellikle de karın bölgesinde oluşan yağlanmayı azaltıcı etkiye sahiptir. Diyet yapanlar için ideal içecek olan yeşil çay, vücuttaki ödemin atılmasına da katkı sağlar.

3. TARÇIN

Kan şekeri seviyesini dengeleyici etkisi olan tarçın, kötü kolesterolü düşürür, kan dolaşımını hızlandırır. Tarçın hem çay şeklinde hem de katı gıdalara takviye edilerek tüketilebilir.

4. KAHVE

Fazla tüketilmesi her ne kadar zararlı olsa da günde bir bardak şekersiz ve kremasız kahve içmek metabolizmayı hızlandırıcı etki yaparak kilo vermeye yardım eder. Kahvenin bağırsakları düzenleme ve tuvalete çıkmayı kolaylaştırıcı etkisi olduğu araştırmalarda ortaya konulmuştur.

5. KETEN TOHUMU

İçerisinde omega yağ asitleri barındıran keten tohumu, yağ yakmayı hızlandırıcı etkiye sahiptir. Yağ yakımını hızlandıran keten tohumu yağın vücutta depolanmasını engelleyici özelliğe de sahiptir.

6. YUMURTA

Uzman görüşlerine göre, her gün bir tane yumurta yiyen kişilerin gün içinde daha az acıkma hissi olduğu ve daha fazla yağ yaktığı ortaya konulmuştur.

7. SÜT VE YOĞURT

Yağsız yoğurt ve sütte bulunan kalsiyum,metabolizmanın sağlıklı ve daha hızlı çalışmasını sağlayarak yağ yakımına yardım eder.

.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler