Yapışan sakızı çıkarmanın yolları

Yapışan sakızı çıkarmanın yolları

Sakız çiğnemenin rahatlatıcı etkisini biliyoruz. Ancak yapıştığı zaman rahatlatıcı olmaktan çok büyük bir stres yumağı haline gelebiliyor.

Yapışan sakızı çıkarma yöntemleri sakız çiğneme keyfinizin yarıda kalmasını engelliyor. Basit yöntemlerle yapışan sakızınızı temizledikten sonra yeni bir sakızla kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

BUZ

Yapışan sakızı çıkarmanın en basit yollarından biri buz yöntemidir. Saçınıza yapışan sakıza buz uygulayın. Sakız soğuyup katılaşınca onu kolayca çıkarabilirsiniz.

SİRKE

Sirkeyi elbiseye yapışan sakızı çıkarmada kullanabilirsiniz. Sirkeyi sakıza uygulayın ve diş fırçası ile çıkarın.


YEMEKLİK YAĞ

Yemeklik yağ kullanarak saçınızdaki sakızdan kurtulabilirsiniz. Saçınıza yapışan sakıza yağı uygulayın ve ardından parmak veya tarakla saçınızdaki sakızı çıkarın.

DONDURUN

Sakız kıyafetinize yapıştıysa dondurma yöntemini kullanın. Giysinizi plastik torbaya koyup buzluğa kaldırın. Birkaç saat sonra kıyafetinizi buzluktan çıkarıp sakızı temizleyebilirsiniz.

MAYONEZ

Ayakkabı, elbise ve saçtan sakız çıkarmak için etkili bir yöntem olsan mayonez, kolayca istediğiniz sonucu almanızı sağlıyor. Parmak veya tarakla sakız üzerine mayonezi uygulayın sonra temizleyin.

EL LOSYONLARI

El losyonlarının içinde bulunan etken maddeler, sakızı çözerek temizlemenize yardım eder.

VAZELİN

Sakız yapışan bölgeye vazelin uygulayın. Tarak ya da el yardımıyla sakızı temizleyin.

FISTIK EZMESİ

Saçınıza yapışan sakıza fıstık ezmesi uygulayın. Daha sonra musluk suyu altında saçınız yıkayın. Saçınızdaki sakızın çıktığını göreceksiniz.

KUM

Ayakkabı altına yapışan sakızı çıkarmak için kumu kullanabilirsiniz. Yere kumu serpin ve üzerine basın. Biraz sürtünme ile sakız gidecektir.

KURUTUN

Saça yapışan sakızı kurutarak çıkarabilirsiniz. Saç kurutma makinesi ile saçınızı kurutun. Sakız saçınızdan kolayca çıkacaktır.

Önerilen Haberler